Опозиція звинувачує СБУ в переслідуваннях

В Україні представники опозиційного Блоку Юлії Тимошенко заявляють про початок репресій проти його членів, стверджуючи, що на кожного опозиціонера заведено спеціальну картку.

МВС називає такі заяви нісенітницею. СБУ відкидає можливість репресій, обіцяючи, що всі, хто заподіяв збитків Україні, відповідатимуть за законом.

Image caption Президент Янукович та голова СБУ Хорошковський виходять з будівлі СБУ. Фото з архіву

Представники БЮТ кажуть, що влада напередодні виборів до місцевих Рад посилює тиск щодо свого найбільшого суперника, використовуючи такі методи, як судові переслідування, відсторонення від посад, заведення на кожного опозиціонера спеціальних карток.

Член фракції БЮТ Сергій Пашинський в інтерв’ю Бі-Бі-Сі каже про безпідставне, на його думку, затримання, зокрема, колишніх керівників державного казначейства та Нафтогазу.

Пан Пашинський також нагадав про обшуки співробітниками податкової міліції у кримському штабі БЮТ, а також в офісах підприємств півострова, акціонерами яких є представники опозиції.

На початку серпня БЮТ повідомив, що під приводом розмінування обласного офісу в Черкасах міліція провела обшук і забрала інформаційні листівки, в яких ішлося про дії влади.

Все це, на думку бютівця Сергія Пашинського, - ознаки початку масштабних політичних переслідувань.

"Немає жодного арешту (а вже дуже багато людей затримано), який би мав під собою якісь серйозні підстави, логіку чи юридичну складову. Саме це дає нам право говорити, що ідуть системні репресії, залякування, а влада вибудовує таку систему управління, яку вона сама собі бачить."

Усе це, підкреслює депутат, відбувається на тлі погіршення економічної ситуації в Україні.

Він, зокрема, стверджує, що фактична блокада продажу селянами зерна була здійснена під "надуманим" аргументом недопущення збільшення ціни на хліб.

СБУ відкидає звинувачення у репресіях.

Ще раніше голова Служби Валерій Хорошковський заявляв, що всі дії спецслужби спрямовані на боротьбу з корупцією.

Про це, на думку пана Хорошковського, свідчать гучні карні справи, які розслідуються останнім часом.

"Будуть викликані усі особи, які тим чи іншим чином були причетні до цієї справи, не дивлячись на їхні минулі посадові позиції в уряді і вищих органах, тому що державі завдано значний збиток. Це - очевидна річ, і, на жаль, на нашу думку, прийдеться ці борги віддавати."

Представники опозиції називають політичним переслідуванням, зокрема, взяття під варту екс-голову митної служби Анатолія Макаренка.