Подаруй мені... лавочку

Традицію встановлювати лавочки на чиюсь честь хоче запровадити в Черкасах міський голова Сергій Одарич. Із такою пропозицією він звернувся до мешканців міста через свій інтернет-щоденник.

Image caption Лавочка у сквері завжди популярна

Виготовлення лавки і таблички із гравіюванням та присвятою буде коштувати щонайменше півтори тисячі гривень. Заявку на власну лавочку можна залишити на тому ж блозі мера.

Сергій Одарич каже, що нічого оригінального у його ідеї нема. Так живе Європа, Америка.

Вперше іменні лавки зауважила донька міського голови, коли перебувала в Сполучених Штатах. Після чого сам Одарич, подорожуючи Європою, активніше звертав увагу на такі предмети.

"У Мюнхені є величезний парк. Його площа - 130 гектарів, і ось всі лавочки в цьому парку встановлені громадянами, патріотами міста. Так само і всі лавочки у Віденському зоопарку", - каже міський голова Черкас, запевняючи, що у місті є вже десяток охочих встановити лавку.

Буде лавочка і від родини мера, присвячена Черкасам, обіцяє Одарич.

Більшість лавочок у парках Європи - меморіальні. Їх встановлюють на згадку про померлих родичів або друзів. Але черкаський мер пропонує піти далі.

"Таким чином вдасться зробити більше, ніж може собі дозволити міський бюджет, виховати в людей повагу до цього майна".

Одним із перших подарувати місту лавочку вирішив житель Черкас Олександр Згіблов, родина якого вирішує на сімейній раді, де саме поставити лавочку.

Image caption Отакі меморіальні лавочки з посвятами померлим родичам - часте явище у парках і скверах США і Європи

Чимало черкащан, опитаних Бі-Бі-Сі, також підтримують ту ідею.

"Ідея суперова! Років через десять самому буде цікаво прийти і сісти на цю лавочку. Півтори тисячі гривень насправді - не такі великі гроші заради благоустрою нашого міста. Наші організації, принаймні деякі, можуть поставити і десяток таких лавочок",- вважає черкащанка Юлія Карталапова.

Дівчина каже, що, напевно, найближчим часом почне заощаджувати гроші на власну лавочку. З присвятою уже визначилась.

"Якщо присвячувати якійсь людині... я не думаю, що наші люди доросли до такого рівня, щоб щось не дописати... Треба присвячувати якійсь події, місту. Я б напевне свою лавочку присвятила своєму селу".