Німеччина: рекорд росту економіки

У другому кварталі 2010 року економіка Німеччини зросла на 2.2%. Ця інформація призвела до зміцнення курсу євро на міжнародних валютних ринках.

Від часу падіння Берлінського муру, який ділив Німеччину на дві частини, економіка країни ще ніколи не демонструвала такого приросту ВВП за окремий квартал.

Image caption Німецькі автомобілі знову експортують

Держане бюро статистики пояснює приріст пожвавленням експорту німецького сектору виробництва, який повертається на ринки, втрачені під час кризи 2009 року.

Але найбільш несподіваною складовою оприлюднених даних став внесок у зростання ВВП, зроблений німецькими споживачами. Традиційно німці дуже обережні у своєму споживанні, але 2010 року вони, як виглядає, почали активно витрачати зароблені гроші.

Оприлюднена урядом Франції цифра росту ВВП у 0.6% також дещо вища за прогнозовану, що дає підстави сподіватися, що Європа врешті залишила в минулому місяці економічних поневірянь і сумнівів у майбутньому європейської грошової одиниці.

Однак економічна статистика, яку оприлюднила Іспанія, - зростання ВВП на 0.2% у другому кварталі - дещо остудила початковий оптимізм оглядачів.

Тепер питання полягає в тому, чи мова йде про винятково вдалий квартал, чи про ширшу тенденцію до загального пожвавлення економіки країн ЄС.

Однак дехто побоюється, що у Європі, навпаки, позначається тенденція економічного різнобою - "двошвидкісної" економіки, за якої Німеччина виривається вперед, а країни Південної Європи, зі змішаним успіхом, намагаються наздогнати.