Кредит МВФ Україні - за і проти

Міністр економіки України Василь Цушко стверджує, що новий кредит МВФ було взято на більш жорстких умовах, але, за словами урядовця, він потрібен, аби уникнути дефолту.

Під час он-лайн конференції пан Цушко сказав, що цей кредит необхідний Україні також для активізації надходження інвестицій, аби збільшити валове виробництво.

Між тим на початку наступного тижня активісти Федерації профспілок України, яку очолює член Партії регіонів Василь Хара, мають намір пікетувати представництво МВФ в Україні з критикою, як кажуть організатори пікету, начебто втручання Фонду у внутрішню соціальну політику держави.

Федерація профспілок стверджує, що, приміром підвищення на 5 років пенсійного віку жінкам, яке відбудеться за умовами меморандуму з МВФ, залишить без роботи понад 2 мільйони випускників шкіл та молодих спеціалістів, які змушені будуть шукати роботу за кордоном.

Федерація профспілок, яку критикують за бездіяльність, вимагає від МВФ провести консультації з керівництвом уряду для обговорення умов кредитування і зняття "безпідставних соціальних обмежень".

По різному оцінюють експерти отримання Україною чергового кредиту МВФ у розмірі 15 мільярдів доларів.

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко переконаний, що кредит допомагає уникнути погіршення бізнес-клімату, знецінення гривні, збільшує можливості реструктуризувати борги України.

Водночас чільник Всеукраїнського союзу вчених-економістів Валерій Новицький переконаний, що гроші МВФ надаються Україні для того, аби віддати старі борги.

За його словами, Україна перетворюється на хронічного боржника.