Ціни - питання не завжди мають відповіді

Міністерство економіки України обіцяє річну інфляцію за результатами року на рівні 12 %.

Дев'ять із них, за прогнозами уряду, очікується від зростання цін на продовольчі товари, а також 2.5% додасть до інфляції зростання житлових тарифів.

Експерти нагадують, що мінекономіки ще раніше заявляло що інфляція за результатами року складе не 12, а 10%.

Тим часом у провладній Партії регіонів немає єдності щодо необхідності ще раз підвищувати ціну на газ, яка, як вважають аналітики в галузі економіки, спровокує додаткове зростання цін на харчі.

Голова Українського союзу промисловців і підприємців, член фракції Партії регіонів Анатолій Кінах твердить, що подальшого підвищення ціни на газ для населення проводити не потрібно, нагадуючи, що для людей справжнім ударом вже стало недавнє збільшення цін на це пальне.

Пан Кінах каже, що потрібно заборонити уряду говорити про другий етап подорожчання газу.

Водночас у Меморандумі української влади з МВФ сказано, що Україна має намір підвищити ціни на газ для населення ще на 50% з квітня 2011 року.

В уряді, хоча і кажуть про відсутність підстав для зростання цін на цукор, але не відкидають підвищення цін на м'ясо, натякаючи, що розвиток подій залежатиме від динаміки цін на зернові.

Міністерство сільського господарства США напередодні знизило прогноз урожаю зерна в Україні в 2010 році на більш як 6 мільйонів тонн, і тому аналітики не відкидають і зростання цін на хліб.

Певні суперечності виникають у взаєминах з МВФ і щодо зарплатні.

У Кабміні розраховують, що номінальна заробітна плата в 2011 році зросте на 4%, але, як нагадують, експерти, це суперечить позиції Фонду, який вимагає замороження зростання оплати праці.

Тим часом опозиція заявляє, що всі ці дії уряду суперечать передвиборчим обіцянкам тоді ще кандидата у президенти Віктора Януковича, який говорив, що головним завданням його діяльності буде поліпшення життя людей.