Економіка Японії уповільнилася

Офіційна статистика Японії засвідчила, що економічне зростання країни в другому кварталі цього року істотно сповільнилося.

У період з квітня по червень ВВП країни виріс лише на 0,1% у перерахунку на річний показник - це значно менше, ніж очікували аналітики.

Image caption Валютні ринки стабілізувалися, але економіка росте повільно

За словами експертів, відновлення економіки країни, яке істотно залежить від експорту японських товарів, пробуксовує через зростання курсу єни.

Особливо невпевнено японські показники виглядають на контрасті з економіками Німеччини та США, які показали за той самий період зростання у 2,2% і 2,4%, відповідно.

Таким чином, Китай зберігає всі шанси обігнати Японію за обсягом ВВП і зайняти місце другої найбільшої економіки світу. Остаточно це стане зрозуміло на початку 2011 року, коли стануть відомі сукупні макроекономічні показники поточного року.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі в Токіо Рональда Бурка, Японія, як і раніше, залишається однією з найбагатших країн світу, проте траєкторія руху її економіки впродовж останніх років очевидна.

Згідно з даними Всесвітнього банку, за перші вісім років XXI століття ВВП Японії збільшився всього на 5%, у той час як китайська економіка зросла у два з половиною рази.

Image caption Зростання економіки Японії залежить від експорту

Економічне зростання Японії сильно залежить від попиту на експортні товари, однак зростаючий курс єни робить їх менш конкурентоспроможними на світовому ринку. Минулого тижня єна досягла 15-річного максимуму відносно долара.

У червні експорт японських товарів збільшився, проте не так істотно, як у попередні місяці, що ставить під сумнів стабільність виходу Японії з рецесії.

Ситуація всередині країни також не вселяє оптимізму. Як показує статистика, у другому кварталі поточного року японська економіка повернулася до дефляції, тобто зниження цін через низький попит.

У червні новий прем'єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що країна опинилася на межі економічного колапсу і накопичення величезного зовнішнього боргу.

Центральний банк країни також оголосив про намір роздати 3 трлн єн у вигляді кредитів під низькі відсотки для того, щоб стимулювати економічне зростання.

Новини на цю ж тему