Люди не винні ... у вимиранні мамонтів

Мамонти вимерли через те, що зменшилась кількість пасовищ, а не тому, що їх знищили люди, твердять науковці з Даремського університету у Британії.

Image caption Тепер мамонтів можна побачити тільки на малюнках

Згідно з дослідженням, після найхолоднішої фази Льодовикового періоду 21000 років тому значно зменшилась кількість пасовищ, на яких вони харчувались.

Свого часу мамонти були звичним явищем на певних територіях теперішньої Європи.

Вони мігрували до північного Сибіру приблизно 14000 років тому, де врешті цілком вимерли приблизно 4000 років тому.

Причини їх вимирання є невідомими, і впродовж сотень років вони були в центрі багатьох наукових дискусій.

Деякі вчені твердили, що це було наслідком кліматичних змін, інші вважали, що їх повністю витіснили люди, кількість яких на планеті зростала. Ще однією причиною називали метеорит, який упав на Землю.

Ставимо крапки над 'і'

Тепер, як твердить професор Брайан Гантлі з Даремського університету, жодних дискусій не повинно бути:

"Згідно з тими результатами, які ми отримали, зміни клімату, впливаючи серйозно на рослинність, були ключовим елементом, який призвів до зменшення кількості і врешті-решт до зникнення мамонтів та багатьох інших травоїдних."

За допомогою комп'ютера професор Гантлі та його команда відтворили рослинне життя в Європі, Азії та Північній Америці впродовж останніх 42000 років.

Вони зробили це, об'єднавши приблизні дані щодо того, яким був клімат упродовж цього періоду, з моделями різноманітних рослин, а саме, як вони вони росли за різних умов.

Вони встановили, що холодні та сухі погодні умови Льодовикового періоду не були сприятливими для росту дерев, і саме тому в цей час замість лісів було дуже багато великих пасовищ, ідеальних для великих травоїдних, таких як мамонти.

З настанням теплішого та мокрішого клімату наприкінці Льодовикого періоду на місці багатьох пасовищ з'явились дерева.