Замах на продовольчу безпеку Росії

Нещодавня спека і лісові пожежі в Росії завдали таких великих збитків врожаю, що уряд вирішив заборонити експорт пшениці до кінця року.

Однак абсолютно з інших причин поблизу Санк-Петербурга під загрозою опинилися не лише злакові, а й насіння інших культур.

Склад, у якому сімдесят років зберігали насіння тисяч фруктів, овочів, ягід і квітів, може стати історією після постанови суду, яка наказала його продати.

На експериментальній станції у Павловську поблизу Санкт-Петербурга можна знайти все - від звичайних слив до вишуканих сортів шипшини.

Тут зберігають не менше 320 тисяч сортів фруктів, ягід, дивовижних квітів. Це одна із найстаріших і найбільших подібних колекцій у світі.

Директор станції Фьодор Міхович вважає її неповторною: "Ці рослини унікальні. Тут є такі сорти і види рослин, які не можна знайти де-інде у світі. Тому так багато західних учених час від часу просять нас надати ту чи іншу рослину для виведення нових сортів".

Загроза над станцією нависла після того, як суд вирішив, що земля, на якій вона стоїть, підлягає продажу.

Це означає, що на місці унікальної колекції можуть з'явитися житлові будинки.

Вчені кажуть, що закриття станції буде катастрофою для біорозмаїття.

Один із них Леонід Бурмістров запевняє, що це не перебільшення.

"Якщо генотипи будуть знищені, то ослабне продовольча безпека Росії. Це завдасть шкоди не лише нашій країні, а й цілому світу, адже всі ці рослини зареєстровані у міжнародній базі. Кожний західний дослідник знає, що тут зберігаються взірці, на які у будь-який час можна зробити запит".

Науковці подали письмове прохання скасувати рішення суду.

Його навіть передали президентові Дмітрію Мєдвєдєву, який на своїй сторінці у Твіттері пообіцяв, що справу буде розглянуто.

Проблема в тому, що в Росії важко передбачити, чи стануть слова російського уряду діями.

А тому доля Павловської станції поки що залишається у підвішеному стані.