Мирон Маркевич подав у відставку

В офіційній заяві головного тренера футбольної збірної України Мирона Маркевича для преси сказано, що причиною рішення про добровільну відставку стала дискримінація і несправедливі, на його думку, санкції Федерації Футболу України щодо футбольного клубу Металіст.

"Вимушений повідомити уболівальникам українського футболу про те, що від сьогодні я залишаю посаду тренера національної збірної. Федерація футболу України повністю дискредитувала себе нещодавнім рішенням Контрольно-дисциплінарного комітету стосовно ФК Металіст, і я не маю морального права працювати в організації, яка цілеспрямовано знищує харківський футбол.

"Я був і залишаюся тренером ФК Металіст і не можу зрадити рідний клуб", - заявив Мирон Маркевич і запевнив, що його сумління перед українськими вболівальниками – чисте.Упродовж тих місяців, коли я очолював збірну, вона не зазнала жодної поразки. І це, незважаючи на те, що ФФУ свідомо і відверто ігнорує інтереси головної команди країни у питаннях складання адекватного ігрового графіка, селекції, фінансування і інфраструктурного забезпечення".

Маркевич сподівається, що його наступником "стане гідний фахівець, який зможе прийняти естафету і вирішити завдання, які ставляться перед збірною України на Євро-2012".

Виконком ФФУ призначив Маркевича на посаду головного тренера української футбольної збірної у лютому цього року.

Маркевич між Ярославським і Суркісом

Заяві Мирона Маркевича про відставку передували численні звинувачення на адресу президента ФФУ Григорія Суркіса з боку президента ФК Металіст Олександра Ярославського в "упередженості та несправедливості" при ухваленні рішення щодо футбольного матчу дворічної давнини.

17 серпня 2010 року оприлюднено рішення Контрольно-дисциплінарного комітету Федерації Футболу України, відповідно до якого Металіст та Карпати покарані зняттям по 9 очок за матч між цими командами, що відбувся у 2008 році.

Image caption Мирон Маркевич: Коли я очолював збірну, вона не зазнала жодної поразки

Ту гру ФФУ визнав договірною. Причиною такого рішення президент Металіста Ярославський назвав "незалежну позицію клубу та імунітет до корупційних схем".

Григорій Суркіс на ті звинувачення нічого не відповів.

Однак оглядачі прогнозували, що з боку Ярославського будуть, крім слів, ще й дії, оскільки він, на думку експертів, оголосив Суркісу війну.

Головний тренер збірної України з футболу Мирон Маркевич подався у відставку на четвертий день конфлікту, викликаного рішенням ФФУ про зняття 9 очок з Металіста – команди, яку Маркевич тренував із 2005 року, і яка під його керівництвом завоювала бронзові медалі чемпіонату України.

А 19 напередодні заяви про відставку Металіст здобув перемогу в першому матчі плей-оф раунду Ліги Європи над Омонією.

Фахівці назвали ту перемогу мінімальною, але важливою на шляху у груповий турнір.