Російська опозиція в наручниках

Боріса Нємцова, співголову партії "Солідарність" і активіста партії Михаїла Шнейдера затримано під час акції опозиції присвяченої Дню російського прапора.

Image caption Майор на ім`я Андрій Вікторович повідомив нам, що нас затримано «за пронесення державного прапора», - заявив Боріс Нємцов.

"Лужков заборонив - і це ганьба на весь світ - у день державного прапора нести державний прапор. Ми несли його тротуаром Арбату, для нас він не просто атрибут, який нічого не означає, а символ свободи, гідності.

ОМОН перегородив нам шлях, міліція також. Майор на ім`я Андрій Вікторович повідомив нам, що нас затримано «за пронесення державного прапора», - заявив Боріс Нємцов.

Водночас представник ГУВС Москви Віктор Бірюков заявив про провокацію з боку опозиціонерів: "Складається враження, що Нємцов і Шнейдер навмисно провокували співробітників міліції."

Image caption Представник ГУВС Москви Віктор Бірюков заявив про провокацію з боку опозиціонерів.

Мітинг, присвячений Дню державного прапора, за словами Бірюкова, "пройшов без ексцесів". Проте після закінчення мітингу Немцов і Шнейдер закликали присутніх вийти ходою на Новінський бульвар у Москві.

Співробітники міліції кілька раз попередили учасників акції про неприпустимість ходи, оскільки вона не санкціонована владою.

Російська міліція затримала близько 20 осіб, які проводили акцію на честь Дня прапора на Новому Арбаті в центрі Москви.

На даний момент, всіх затриманих помістили в міліцейський автобус. Їх повезли до Красногвардєйського мирового суду. Опозиціонери заявляють, що ймовірно їх затримають на добу.

Image caption Боріс Нємцов під час протесту опозиції на Тріумфальній площі в Москві

Це вже не перший арешт Боріса Нємцова. 31 липня російська міліція розігнала акцію протесту опозиції на Тріумфальній площі в Москві.

Тоді затримали 72 особи, серед них були Нємцов і лідер "Лівого фронту" Сергій Удальцов.