Янукович хоче перекроїти виборчі закони

Президент Янукович заявив, що ініціюватиме зміни до закону про місцеві вибори. Він одночасно скритикував часте перекроювання виборчого законодавства.

Image caption Деякі соціологи прогнозують, що любов виборців до Партії Регіонів зменшиться після непростого рішення збільшити тарифи на газ і компослуги.

Щоби змінити закон, Віктор Янукович запропонує скликати позачергову сесію Верховної Ради.

Низку заяв пов’язаних із виборами Віктор Янукович зробив у Каневі, де він побував на могилі і в музеї Тараса Шевченка.

Президент заявив, що ініціюватиме позачергову сесію Верховної Ради до кінця серпня, щоб депутати змогли ухвалити нові зміни до закону про місцеві вибори.

Він сказав журналістам, що 25 серпня підпише зміни до закону, а потім запропонує депутатам його змінити.

Закон у центрі суперечок

Закон про місцеві вибори, який Верховна Рада схвалила 10 липня, а президент підписав 27 липня, скасовує місцеві вибори за партійною системою, а натомість запроваджує змішану, мажоритарно-пропорційну систему.

Image caption На День Державного прапора України президент Янукович вирішив вкотре міняти виборче законодавство.

Опозиційні сили у парламенті звинуватили ухвалений закон як такий, що не відповідає демократичним принципам. Зокрема, він обмежує участь у виборах нових політичних партій, а також виключає політичні блоки.

Минулої суботи київська газета "Дзеркало тижня" з посиланням на свої джерела в адміністрації президента вмістила офіційно не підтверджену інформацію про те, що Віктор Янукович схвалив принаймні дві поправки до закону.

Зокрема, він нібито не проти участі у виборах "молодих" партій. Крім того, може бути змінено порядок представництва партій у виборчих комісіях.

Позачергова сесія – чому б не обговорити нові тарифи?

Про можливість проведення позачергової сесії вперше, за кілька годин до заяви Януковича, заговорив Володимир Литвин.

Голова Верховної Ради сказав, що для її скликання потрібна формальна ініціатива перезидента чи 150 депутатів, і провести її треба у будь-якому разі до 31 серпня.

Спікер повідомив, що спільного узгодженого проекту змін до закону про місцеві вибори поки не існує. Є два окремі законопроекти, але депутати працюватимуть над новим текстом, консультуючись з адміністрацією президента.

Сьома сесія Ради почнеться 7 вересня, а кампанія на виборах до місцевих органів влади стартує 11 вересня. Самі ж вибори призначені на 31 жовтня.

На думку пана Литвина, на позачерговій сесії Рада може розглянути не тільки питання про місцеві вибори, але й питання соціального захисту населення:

"Мені здається, що потрібно було б подивитися й на питання соціального характеру, зокрема що стосується указу Президента й рішень уряду про соціальний захист населення в умовах нових тарифів".

Янукович – за демократію

Під час відвідин Канева Віктор Янукович наголосив, що метою українського суспільства є демократичний розвиток держави.

Віктор Янукович сказав, що він проти частих змін у виборчому законодавстві напередодні виборів.

Він запевняє, що найближчим часом ініціює Виборчий кодекс, який унеможливив би такі зміни. Президент не подав подробиць своєї планованої ініціативи.

Раніше неурядові організації, експерти й окремі політики звинувачували політичну силу президента, Партію Регіонів, у змінюванні законів в залежності від поточних політичних цілей.

Зокрема, закон про президентські вибори був змінений з подачі Партії Регіонів перед виборами цього року.

Політичні опоненти також звинувачують владу у спробах змінити Конституцію, щоби повернути президенту ширші повноваження, які були згорнуті 2004 року.