Останнє поновлення: Вівторок, 24 серпня, 2010 p., 10:32 GMT 13:32 за Києвом

"Справжня незалежність - після подолання бідності"

Реальна незалежність України є неможливою без подолання бідності – заявив президент Віктор Янукович у промові з нагоди Дня незалежності.

Клацнути Читати: Бідність серед освічених - український феномен

Виступ президента Януковича на Майдані Незалежності у Києві

Саме задля цього, за словами президента, влада і розпочала низку реформ. При цьому, як твердить пан Янукович, реформи тільки розпочалися, і головне – ще попереду:

Мета реформ – зробити незалежність реальністю

президент України Віктор Янукович

"Мета реформ – зробити незалежність реальністю. Справжня робота тільки починається. Гуманізація суспільства, модернізація економіки, досягнення європейських стандартів життя – ось три завдання, які ми ставимо перед собою у найближчій перспективі," – заявив Віктор Янукович.

При цьому президент визнав, що реформи вимагають і непопулярних кроків, які, за його словами, він має особисто пояснити громадянам під час поїздок регіонами України найближчим часом.

Зокрема, як твердить Віктор Янукович, непопулярне рішення влади про підвищення пенсійного віку було ухвалено з метою наближення України до європейських стандартів рівня життя.

"Ми маємо на меті приєднання до Європейського Союзу, тому вимушені рахуватися із його політикою у пенсійному забезпеченні."

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

Прагненням до членства у ЄС Віктор Янукович пояснив і курс на зближення із Росією, який від перших днів при владі реалізує його команда, оскільки "об’єднаній Європі потрібна сильна, демократична Україна, яка спільно із Росією сприяє зміцненню стабільності не лише у регіоні Центрально-Східної Європи, але й у всьому Євразійському просторі."

Головною причиною хаосу та регресу була політична нестабільність

президент України Віктор Янукович

Президент також вважає, що впродовж 19 років незалежності України "головною причиною хаосу та регресу була політична нестабільність." Аби подолати цю нестабільність, Віктор Янукович пропонує вдатися до вдосконалення Конституції:

"Я бачу оновлену Україну як державу зі стійкою політичною системою, і готовий запропонувати суспільству її формулу. Це сильний президент, у якого є практичні важелі координації контролю над реалізацією ключових питань реформ та стратегічного курсу держави. Це компетентний і політично структурований парламент, із сильною коаліцією і впливовою опозицією. Це відповідальна та професійна виконавча влада, в якій немає недоторканих міністрів чи глав адміністрацій," – заявив Віктор Янукович.

Він також заявив, що підтримує Клацнути вдосконалення Закону про місцеві вибори.

Віктор Янукович віддав перевагу молитві за Україну у храмі православної церкви Московського патріархату

Перед виступом на Майдані незалежності президент, разом із прем’єром та спікером, узяв участь у молитві за Україну у Києво-Печерській Лаврі, під час якої голова Української православної церкви Московського патріархату митрополит Володимир помолився особисто за українського президента:

"Нехай Господь береже Вас особисто, Вікторе Федоровичу, від усілякого лиха захищає. Нехай дає Вам нові сили, і новий розум, і добре серце, щоб творити ту велику справу, на яку поставив Вас наш народ і сам Господь Бог."

Традицію Молитви за Україну у День незалежності започаткував у 2005 році президент Віктор Ющенко. Але тоді вона відбувалася у Софійському соборі і була багатоконфесійною.

Згідно з Коституцією, Україна є світською державою, що "сприяє розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин".

Але оглядачі зазначають, що з приходом до влади Віктора Януковича верхівка УПЦ (МП) відіграє дедалі помітнішу роль у державному житті України, а відносини між церквою і державою дедалі більше будуються за російською моделлю.

Корисні посилання в інтернеті

Найбільш популярні новини

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS