Рахмон: поверніть дітей із закордонних шкіл

Президент Таджикистану закликав батьків, чиї діти навчаються за кордоном, повернути їх додому.

Емомалі Рахмон занепокоєний тим, що ті діти можуть стати терористами.

Його заява пролунала у час, коли таджицькі служби безпеки розшукують 25 підозрюваних ісламістських бойовиків, які нещодавно втекли із в'язниці суворого режиму в Душанбе.

Промовляючи до робітників текстильної фабрики, президент Таджикістану Емомалі Рахмон порушив питання релігійної освіти за кордоном.

"Поверніть їх додому", - наказав таджицький керівник, додавши, що чимало релігійних студентів повертаються додому терористами.

Image caption П'ятнична молитва в Таджикистані

Однак для тих, хто може собі фінансово дозволити навчати дитину в релігійних школах за кордоном, ця альтернатива видається привабливою у порівнянні з погано фінансованою системою освіти вдома.

Більшість населення Таджикистану сповідує Іслам у його поміркованому вигляді. Але власті побоюються зміцнення в країні радикалізму.

Минулого року уряд запровадив новий релігійний закон, який змушує переєструватися сотні мечетей у країні. Багато з них внаслідок нововведення були закриті.

Уряд забороняє підліткам і жінкам молитися у мечетях. Дівчатам також забороняється носити мусульманську хустку хіджаб у державних школах та університетах.

В останні кілька місяців в країні було закрито багато релігійних шкіл.

Оглядачі вважають політику уряду щодо Ісламу суперечливою.

Image caption Більшість таджиків сповідують поміркований Іслам

З одного боку, уряд пана Рахмона хоче продемонструвати свою толерантність, як у випадку побудови мечеті, яка стане найбільшою у Центральній Азії.

З іншого боку, таджицький уряд часто затримує і позбавляє волі звинувачених в екстремізмі.

Заяви президента пролунали навздогін нещодавньому зникненню з в'язниці 25 підозрюваних ісламістських бойовиків.

За словами оглядачів, втеча з тюрми прикро вразила президента через те, що поставила у незручне становище його сили безпеки.