Київ пропонує Берліну модернізувати трубу

Президент Віктор Янукович запропонував Німеччині взяти участь у реконструкції української газотранспортної системи.

Image caption Анґела Меркель і Віктор Янукович

Після зустрічі з німецьким канцлером Анґелою Меркель пан Янукович, який уперше відвідує Німеччину від часу його обрання, наголосив:

"Німеччину ми бачимо партнером майбутньої реконструкції української ГТС, і таку пропозицію я сьогодні вніс".

У відповідь пані Меркель сказала, що Німеччина готова інвестувати у модернізацію української ГТС.

Європейських споживачів турбує стан української газотранспортної системи, яку необхідно модернізувати. 23 березня 2009 року Україна та Європейський Союз підписали Декларацію щодо модернізації української ГТС.

У червні цього року Київ та ЄС домовились, що спільний план щодо модернізації буде розроблений та представлений восени 2010 року.

Одночасно Україна проводить схожі переговори і з Росією, яка після підписання Декларації між Києвом та ЄС висловлювала невдоволення, що її до неї не було включено - мовляв, газ є російським. Ту декларацію підписували ще до приходу до влади Віктора Януковича, який є більш прихильним до Росії.

Росія також готова виділити кошти на модернізаацію української газової труби, втім однією з вимог висуває об'єднання енерегетичних державних компаній обох країн.

Газотранспортна система України є другою найбільшою в Європі і однією з найбільших у цілому світі.

Інші теми

Одразу після зустрічі, на спільній прес-конференції, Анґела Меркель сказала, що з президентом Януковичем вона також обговорювала стан свободи слова в Україні.

Вона закликала українського лідера зміцнити свободу слова в його країні. Пані Меркель каже, що Німеччина поки не отримала відповідей на деякі питання щодо демократичних процесів в Україні.

Вона додала, що обидві країни домовились відкрито та відверто обговорювати такі питання в майбутньому.

Image caption Міністру Анатолію Могильову передають картину Караваджо

Нещодавно Репортери без Кордонів казали, що в Україні з'являються ознаки цензури, політичного тиску та фізичних нападів на журналістів.

Також під час візиту пана Януковича було узгоджено всі деталі щодо передачі Україні картини Караваджо "Взяття Христа під варту, або Поцілунок Іуди", викрадену з Одеського музею західного і східного мистецтва, яку в червні було виявлено в Берліні.

Пан Янукович подякував німецькому канцлеру за сприяння німецької поліції у поверненні Україні картини Мікеланджело Мерізі да Караваджо.

Кардину згодом передали у Берлінській картинній галереї міністру внутрішніх справ Анатолію Могильову.

Новини на цю ж тему