Лавров хоче дружити з Польщею без "ідеологізації"

Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров перебуває з візитом у Варшаві, куди його запросили розповісти про "перезавантаження" російсько-польських відносин на щорічній нараді голів польських дипломатичних місій за кордоном.

Швидка й емоційна реакція російського керівництва на трагічну смерть польського президента під Смоленськом разом з чільними урядовцями країни відкрила нові можливості для двосторонніх відносин.

На багатьох у Польщі справила позитивне враження готовність російського прем'єр-міністра Владіміра Путіна особисто очолити розслідування причин авіакатастрофи під Смоленськом у квітні нинішнього року, в якій загинув президент Польщі Лех Качиньський.

Проте це враження було частково зіпсовано під час тривалого розслідування причин катастрофи в Росії, яке досі не знайшло відповідей на низку важливих питань. Проте сторони тепер ведуть діалог, хоча не в усьому один з одним згодні, відзначає кореспондент Бі-Бі-Сі в Варшаві Адам Істон.

Міністр Сєргєй Лавров став почесним гостем щорічної наради польських послів за кордоном, куди щороку запрошуються високопоставлені офіційні особи з впливових країн; так, у 2009 році почесним гостем був французький міністр закордонних справ Бернар Кушнер.

Польща прагне стати однією з провідних країн у Євросоюзі, і офіційною темою конференції заявлена підготовка до польського головування в ЄС, яке почнеться 1 липня 2011 року.

"Виступ Сергія Лаврова перед керівниками дипмісій, які щодня беруть участь у реалізації її (Польщі) курсу, в тому числі на російському напрямі, дозволить рельєфно викласти підходи Росії до вибудовування коректних, справді добросусідських зв'язків з Польщею, визначити пріоритети у відносинах з ЄС і НАТО", - заявив офіційний представник російського МЗС Андрій Нестеренко.

Сам Лавров написав у відкритому листі, опублікованому у "Газеті Виборчій", що Москва шукає прагматичних відносин з Варшавою без зайвої "ідеологізації".

Через Польщу також проходять важливі маршрути транзиту російського газу до Західної Європи.

Транзитний газопровід Ямал-Європа контролює компанія EuroPolgaz, 48% якої належить "Газпрому" і стільки ж - польській державній компанії PGNiG.

Тим часом, газета "Комерсант" у четвер пише, що польські власті хочуть усунути Europolgaz від управління газопроводом і передати контроль над ним компанії, повністю незалежною від "Газпрому".

Новини на цю ж тему