Янукович: Україна дивиться на Китай зацікавлено

Президент Янукович, який перебуває з першим державним візитом у Пекіні, сказав, що Україна "багато років із великою зацікавленістю й доброзичливістю" дивиться, як Китай "розвиває сучасну й сильну країну."

Image caption Це - перший в історії державний візит президента України до Китаю

Віктор Янукович у Пекіні зустрівся з китайським лідером Ху Цзіньтао, який висловив переконання, що візит української делегації буде "потужним поштовхом до посилення взаєморозуміння та дружби" між Китаєм та Україною.

За словами кореспондентки у Пекіні Ольги Танасійчук, такого "потужного десанту" з України в Китаї, який, випередивши Японію, став другою, після США, економічною потугою світу, ще не було. Українська делегація прибула до Пекіна трьома літаками.

Image caption Віктор Янукович і Ху Дзіньтао

Під час візиту президент України зустрічається з китайським керівництвом. 4 вересня українська делегація також відвідає спеціальну адміністративну територію Гонконг, а 5 вересня - найбільше місто Китаю – Шанхай.

Залізниця у Бориспіль

Під час візиту було, зокрема, підписано угоду про будівництво залізничного сполучення між аеропортом Бориспіль та Києвом.

Ця угода передбачає, що Україна отримає від Китаю кредит на фінансування цього будівництва в обсязі до 1 мільярда доларів.

Проект будівництва залізничного сполучення із аеропортом Бориспіль є серед 10 затверджених президентом національних проектів першочергової реалізації, що має бути завершено до 2012 року. Він передбачає будівництво 8-кілометрового залізничного сполучення і 4 вокзалів.

Серед головних тем подальших переговорів – АПК, зокрема, виділення квот на українське зерно, та енергетика. Українська преса також пише про те, що Київ намагатиметься отримати в Китаї кредити, загальна сума яких може сягнути 4 мільярдів доларів.

До візиту готувалися півроку

Як заявив напередодні візиту в інтерв’ю 5 телеканалу один із учасників української делегації міністр енергетики Юрій Бойко, підготовка до візиту тривала півроку:

"Ми провели велику підготовчу роботу. Впродовж останніх півроку ми вели переговори із китайськими компаніями у кількох напрямках: це і участь китайських компаній у розробці шельфу Чорного моря, причому там ми після відповідного тендеру закуповуємо бурову платформу від китайських виробників на умовах товарного кредиту, крім того, ми підпишемо меморандум про будівництво парогазової станції на нашій території. Тобто, в енергетиці є широкий спектр проектів, які мають конкретні фінансові рамки."

Українського президента супроводжують керівник його адміністрації Сергій Льовочкін та його заступники Ганна Герман, Андрій Гончарук та Юрій Ладний.

До складу української делегації входять керівники енергетичного блоку уряду - віце-прем’єр з питань енергетики Андрій Клюєв, міністр енергетики Юрій Бойко, міністр промислової політики Дмитро Колесніков, міністр вугільної промисловості Юрій Ященко, а також міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр економіки Василь Цушко, міністр оборони Михайло Єжель та міністр культури Михайло Кулиняк.

Серед тих, хто супроводжує Віктора Януковича у Китаї також голова НБУ Володимир Стельмах, лідер КПУ Петро Симоненко, а серед бізнесменів – Олександр Ярославський та Ігор Суркіс. Загалом, аби доставити всю українську делегацію до Китаю були задіяні 3 літаки.

Водночас, так само, як під час попереднього закордонного державного візиту – до Німеччини – президента знову не супроводжує його дружина, що зазвичай передбачується протоколами державних візитів. Керівник президентської адміністрації Сергій Льовочкін напередодні пояснив це так:

"Припустимо, ви ідете у гості, а ваша дружина захворіла, або у неї є невідкладні справи, які вона раніше запланувала на цей час."

Утім, пан Льовочкін не уточнив, які саме справи не дозволили Людмилі Янукович приєднатися до свого чоловіка під час державного візиту до Китаю.

Новини на цю ж тему