Українця засуджено за фіктивні шлюби

До чотирьох років ув'язнення засуджено священика, який уклав сотні фіктивних шлюбів для обходження імміграційного законодавства.

Впродовж чотирьох років у церкві Петра і Павла у місті Сент-Ленардз у графстві Східний Суссекс священник Алекс Браун обвінчав 360 фіктивних пар.

Image caption Чотири роки за ґратами-вирок фігурантам британської "весільної справи"

У невеликій парафіяльній церкві шлюби брали жінки зі Східної Європи- переважно із вихідцями з африканських країн.

Не задарма: шлюб за "винагороду" і право проживання

Прибуток церкви, який зазвичай становив тисячу фунтів, за перші шість місяців 2009-го, коли почалася шлюбна афера, зріс до 22 тисяч.

На суді священник Алєкс Браун наполягав на тому, що вінчав пари із цілковитою впевненістю в тому, що вони укладають шлюб "зі слушних міркувань".

Він заперечував також, що ним будь-хто маніпулював чи контролював його дії.

Спростовував священник і будь-яку власну фінансову мотивацію "шлюбної справи".

Суддя Річард Гейворд також засудив Брауна до п'ятимісячного ув'язнення за проведення урочистої церемонії вінчання без попереднього оприлюднення оголошення про шлюб. Обидва терміни засуджений відбуватиме одночасно.

Масштаби весільної афери уже названо найбільшими із усіх подібних справ, що будь-коли розглядав британський суд.

"Свахи"-поплічники

До чотирьох років позбавлення волі засуджено також 33-річного колишнього мешканця Кременчука Володимира Бучака і нігерійського правника і пастора Майкла Аделасойє.

Аделасойє, що допомагав нелегальним міґрантам зі зверненнями до міністерства внутрішніх справ, визнано винним у зловмисному використанні професійних знань.

Чоловіки, що укладали фіктивні шлюби, прибували до Британії на законних підставах. Однак через тривалість процедури набуття права постійного проживання в країні здобути його не могли. Відтак вдавалися до послуг шахраїв, які ґарантували їм право законно жити і працювати в Англії.

Головний організатор

Володимира Бучака визнано головним організатором шлюбної афери.

Бучак нелегально проживав у Британії із 2004 року. Його звинувачено у "залученні східноєвропейських жінок до участі у фіктивних шлюбах".

Image caption Cвященник каже, що всі шлюби укладалися "зі слушних міркувань"

Слідство з'ясувало, що Бучак платив жінкам до 3 тисяч фунтів за укладання фіктивного шлюбу.

Документи, що фігурували у справі, свідчать про те, що більшість із сотень одружених жили на прилеглих до церкви вулицях.

Більше того - одразу по кілька "наречених" та їхніх "обранців" були зареєстровані за однією і тією ж адресою.