Податки презентували. Тепер ''розсекречують''

Прем‘єр-міністр Микола Азаров
Image caption Прем‘єр-міністр Микола Азаров обіцяє зберегти єдиний податок

Микола Азаров обіцяє не скасовувати єдиний податок для приватних підприємців - фізичних осіб. Прем‘єр запевняє, що та норма буде збережена у Податковому кодексі.

Попри те, що урядовці провели минулого тижня презентацію оновленого проекту того документу для преси, його тексту журналістам не роздали.

Однак запевнили, що нова податкова система створить привабливий інвестиційний режим. Про конкретику можливих податкових новацій українське суспільство упродовж двох вихідних довідувалося з телевізійних інтерв‘ю прем‘єр-міністра.

Наприклад, з ефіру телеканалу ICTV українці дізналися, кому, за новим Податковим кодексом, можна буде й далі залишатися на єдиному податку. Уряд пропонує парламентові запровадити єдиний податок для фізичних осіб-підприємців, чий річний прибуток не перевищує 300 тисяч гривень.

"Єдиний податок залишається, але ми його обмежуємо 300 тисячами гривень. Багато це чи мало? Для цього щоденна виручка має перевищувати 1000 грн. Думаю, що це цілком достатня норма. Якщо ти заробляєш більше – переходь у форму малого бізнесу", - сказав Микола Азаров.

Він також заявив, що в оновленому проекті кодексу, малим вважатиметься бізнес з річним обігом до 3 млн. грн і для нього діятиме нульова ставка податку на прибуток.

Дія нульової ставки податку на прибуток для підприємств малого бізнесу передбачається на 5 років, для підприємств легкої промисловості – на 10 років.

У попередніх редакціях Податкового кодексу малим вважався бізнес з річним обігом до 2 млн. грн.

Однак схоже, що в самому середовищі авторів Податкового кодексу немає єдності щодо подальшої долі єдиного податку.

Тиждень тому один із ідеологів новітнього оподаткування віце-прем‘єр Борис Колесніков заявив в інтерв‘ю газеті "Дзеркало тижня", що єдиний податок скоріше за все скасують.

Image caption Віце-прем‘єр Борис Колесніков хоче скасувати єдиний податок

"Такого поняття, як єдиний податок, швидше за все, не буде. Неможливо зберегти ситуацію, при якій на єдиному податку перебувають корпорації, які заробляють десятки мільйонів доларів", — заявив віце-прем'єр.

Однак не виключив, що скасування єдиного податку не буде одномоментним.

"Припускаю, що у новому Податковому кодексі буде якийсь перехідний, адаптаційний період, але не більше 24 місяців. І виключний перелік видів діяльності, що дозволяють перебувати на єдиному податку".

Як повідомив у неділю прем‘єр Азаров в ефірі телеканалу Інтер, новий проект кодексу позбавляє права платити єдний податок тих підприємців, які провадять зовнішньоекономічну діяльність.

"Ми для єдиноподатників усунули деякі види дільяльності. Наприклад, їм не можна займатися зовнішньоекономічною дільяністю. Хочеш займатися зовнішньоекономічною діяльністю, будь ласка, реєструйся як суб‘єкт і плати податки, як належить".

Попри критику, яка лунає на адресу авторів проекту Податкового кодексу, Азаров називає безпідставними побоювання про надмірний тиск на малий бізнес чи на тих, хто працює на єдиному податку.