Київрада вже ліквідувала райради

Київська міська рада ухвалила рішення про ліквідацію в столиці районних рад із 31 жовтня. Того ж дня будуть припинені повноваження депутатів райрад.

Рішення про ліквідацію столичних районних рад було ухвалено на сесії 95 депутатами зі 108. В голосуванні брали участь представники всіх фракцій, в тому числі опозиційних - БЮТ та Блоку Віталія Кличка.

Проти голосували лише кілька представників БЮТ.

Image caption Верховна Рада дозволила Київській міській раді створювати і ліквідовувати районні ради

У 10-денний термін, після того як рішення про ліквідацію набуде чинності, за дорученням Київради столична державна адміністрація має створити ліквідаційну комісію районних рад та виконавчих органів.

Впродовж місяця КДМА має запропонувати Київраді пропозиції щодо прийняття у власність територіальної громади Києва рухомого і нерухомого майна, підприємств, закладів, організацій та іншого майна районних рад та їхніх органів.

7 вересня Верховна Рада дозволила Київській міській раді створювати і ліквідовувати районні ради. 8 вересня той закон підписав президент.

За повідомленннями інформагенств, у четвер прихильники кількох опозиційних партій та громадських організацій влаштували нечисельний пікет біля київської мерії, протестуючи проти нового закону, під гаслами "Столичним виборам бути".

Відповідно до нового закону, районні ради можуть створюватися у два способи: або за ухваленим на місцевому референдумі рішенням територіальної громади Києва, або ж за рішенням столичної міськради. Рішення про створення (чи нестворення) райрад потрібно ухвалити до проведення чергових виборів.

Найближчі місцеві вибори призначені на 31 жовтня цього року. А кампанія, згідно з рішенням ЦВК, починається 11 вересня.

Виконавчим органом Київської міської ради є Київська міська державна адміністрація. Вона паралельно виконує функції державної виконавчої влади. Це особливість здійснення виконавчої влади у Києві.

Голову КМДА призначає президент.

Поспіх у прийнятті закону оглядачі називають ознакою того, що рішення парламентської коаліції, основу якого складає непопулярна у Києві політична сила, було не адміністративним, а радше політичним.

Воно, на думку експертів, дасть Партії регіонів можливість перебрати владу у столиці, не йдучи на вибори і не наражаючись на ризик їх програти.

Новини на цю ж тему