YouTube випробовує живу відеотрансляцію

YouTube – ЮТюб почав експериментувати з власними різновидами технологій прямих відеотрансляцій.

Упродовж двох днів Інтернет сайт планує випробування, в межах якого чотири партнери матимуть можливість транслювати свої програми.

У минулому YouTube вже влаштовував одноразові відеотрансляції, але нове випробування вказує на плани започаткування постійних каналів відео мовлення.

Нові відео трансляційні можливості напевне будуть надаватися не персональним інтернетним користувачам, а, радше, компаніям – партнерам.

Партнери YouTube компанії: Howcast, Rocketboom, Next New Networks та Young Hollywood братимуть участь у випробуваннях 13-14 вересня.

Компанія Rocketboom заявила, що транслюватиме розважальні програми годинної тривалості, які дуже схожі на телевізійні передачі.

Ден Краян, який керує відділом швидкісного Інтернету в компанії Screen Digest, сказав, що нові смаки користувачів означають, що YouTube навряд чи стане телевізійним мовником на зразок теперішніх телеканалів.

"Навіть у телебаченні зараз більше роблять наголос на можливості дивитися програми не за розкладом, а тоді, коли хоче споживач, і споживачі саме цього зараз і очікують," – сказав він службі новин Бі-Бі-Сі.

"Є події, які краще транслювати наживо. Очевидним прикладом є спортивні змагання, але також це потрібно і для висвітлення деяких подій," – додав він.

YouTube імовірно зосередиться на створенні системи, яка змогла би забезпечувати трансляцію таких телевізійних подій і пропонувати їх глядачам.

Серед прямих живих трансляцій, які раніше надавав YouTube було перше президентське звернення Барака Обами до країни, матчі з крикету індійської прем’єр-ліги та концерт групи U2 (Ю ту). Політичний канал CitizenTube також часом використовував прямі трансляції.

Проте досі це були лише окремі випадки, а технологія, яку використовують зараз, дасть можливість подавати безперервний відеопотік. Повідомляють, що планів архівувати програми з прямого ефіру зараз немає.

YouTube ще не оголошував дати завершення праці над розробкою технології прямих відеотрансляцій в Інтернеті, але у цій галузі на компанію вже чекають чимало конкурентів: Ustream, Justin.tv та Livestream.