Клінтон: час взятися до роботи

Image caption Клінтон: час взятися до роботи

Напередодні зустрічі у Єгипті, держсекретар США Хілларі Клінтон сказала, що настав час для обох сторін "взятися до роботи".

Вона також підкреслила, що Ізраїль повинен продовжити мораторій на будівництво нових поселень на Західному березі, який закінчується 26 вересня.

Представники Палестинської автономії заявили, що покинуть переговори, якщо будівництво на окупованих територіях відновиться.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в неділю сказав, що мораторій продовжити не може, але не дозволить будівництво тисяч нових будинків, які включені в плани.

"Ми не можемо заморозити життя громадян Ізраїлю", - заявив він.

Проте головний палестинський представник на переговорах Саєб Ерекат відкинув можливість "половинчастого рішення".

За його словами, які наводить Ассошіейтед прес, "якщо (Ізраїль) віддасть перевагу будівництву поселень, це означає, що він знищить мирний процес в цілому, і візьме на себе цілковиту відповідальність за це".

"Час взятися роботи"

У вівторок Хілларі Клінтон проведе окремі переговори з Нетаньяху і з головою Палестинської автономії Махмудом Аббасом, після чого відбудеться тристороння зустріч.

Ще одна тристороння зустріч пройде в середу в Єрусалимі.

Перед вильотом до Єгипту держсекретар США зазначила, що в близькосхідному врегулюванні "настав час взятися до роботи". Вона також постаралася оскаржити висловлювання скептиків, що перші за 20 місяців прямі переговори між ізраїльтянами і палестинцями навряд чи завершаться угодою.

"Для мене це простий вибір - якщо немає переговорів, немає безпеки (для Ізраїлю) і немає (палестинського) держави, - сказала вона. - Не буде прямих переговорів - не буде і шансів для успіху (мирного процесу)".

Держсекретар США охарактеризувала перший раунд переговорів у Вашингтоні 2 вересня позитивно, але попередила, що й ізраїльтяни і палестинці повинні тепер утриматися від дій, які можуть нашкодити ходу переговорів.

Це означає, що мораторій на будівництво єврейських поселень не повинен закінчитися, додала вона. Це є позицією, також, президента Барака Обами.

Клінтон також припустила, що палестинці могли б зі свого боку зробити щось таке, що допомогло б Нетаньяху переконати ізраїльську громадськість у необхідності продовжити мораторій на поселення.

"Обидві сторони взяли на себе зобов'язання зробити все, щоб переговори тривали", - сказала вона.

Чільні американські чиновники вважають, що якщо сторонам вдасться швидко просунутися в обговоренні питання про кордони майбутньої палестинської держави, то питання єврейських поселеннь втратить актуальність.

Новини на цю ж тему