ФТ: Вбивство журналіста пов’язують з міністром

Financial Times повідомляє, що українська прокуратура наблизилася до завершення розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Україна опинилася під міжнародним тиском через убивство журналіста, який був критичним до тодішнього президента Леоніда Кучми і був убитим 10 років тому.

( Ваша думка про слідство у справі Гонгадзе тут:)

Завершення розслідування вважають випробуванням для нового президента Віктора Януковича щодо відданості свободі преси та верховенству права на тлі закидів у згортанні демократії.

Речник прокуратури Юрій Бойченко заявив, що слідчі виявили достатньо свідчень, щоб твердити, ніби міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко наказав своїм підлеглим вбити Гонгадзе.

"Слідство встановило, що пан Кравченко віддав наказ генералу Олексію Пукачу здійснити вбивство. Ми не можемо надати більше інформації з цього приводу".

Наразі незрозуміло, чи існують свідчення, що міністр міг виконувати накази згори. Юрія Кравченка знайшли з двічі простреленою головою у березні 2005 року і офіційно назвали причини смерті самогубством. Журналіста Гонгадзе було викрадено, задушено, спалено і розчленовано 16 вересня 2000 року. У 2008 році троє офіцерів міліції були засуджені за це до різних термінів ув’язнення.

Арешт генерала Пукача минулого року став проривом для розслідування, оскільки були свідчення, що він особисто спричинив смерть журналіста і керував групою міліціонерів.

Записи, зроблені колишнім працівником охорони президента Кучми, вказували на причетність керівника держави до зникнення журналіста. Леонід Кучма був президентом у 1994-2004 роках і заперечував свою причетність.

Президент Янукович може посилити свою репутацію, якщо слідство у справі буде завершеним. Проте йому не уникнути звинувачень у згортанні свободи преси і демократичних досягнень, набутих після Помаранчевої революції 2004 року.

Цього літа інший журналіст Василь Климентьєв зник за підозрілих обставин. Як і у випадку з Гонгадзе, у причетності до зникнення підозрюють працівників міліції. Колеги журналіста твердять, що правоохоронці намагаються радше затерти розслідування, ніж знайти причини зникнення журналіста.

Новини на цю ж тему