"Рух чаювання" перемагає у США

Image caption Демонстрація прихильників Партії чаю у Вашингтоні нагадала історичне Бостонське чаювання з якого почалася боротьба за відокремлення США від Британії.

У США утверджується нова успішна політична сила – "Рух чаювання". Рух виник минулого року як реакція тих прихильників республіканської партії, які розчаровані своїми лідерами.

Кандидат від Руху чаювання Крістін О’Донел перемогла у штаті Делавар конгресмена-ветерана Майка Кастла у боротьбі за номінацію на вибори у сенат.

Представники руху перемогли також у номінації на кандидата у мери Нью-Йорка, а також стали кандидатами у депутати до сенату від штатів Невада, Кентуккі, Колорадо, Флорида і Аляска.

Рух чаювання вважають індикатором процесів у головних партіях країни. Республіканці сподіваються скористатися незадоволенням серед виборців під час економічної кризи і здобути більшість в обох палатах конгресу на виборах у листопаді.

Image caption Крістін О’Донел

Рух чаювання виступає за скорочення оподаткування та видатків бюджету. Хоча рух виник лише минулого року, республіканці беруть до уваги цю маніфестацію настроїв виборців при визначенні своїх кандидатів на вибори у конгрес в листопаді.

Штат Делавар є показовим у цьому випадку. Традиційно тут обирався у сенат конгресмен від демократів Джо Байден. Опитування громадської думки засвідчували, що на тлі незадоволення виборців його міг перемогти ветеран республіканської партії Майк Кастл. Проте виборці обрали кандидатом у боротьбі за місце у сенаті представницю Руху чаювання Крістін О’Доннел, яка шансів на перемогу не має. Виборці, які голосували раніше за республіканців попри це хотіли мати своїм кандидатом саме панну О’Доннел, яка задекларувала своєю метою «відновити Америку».

Аналогічна ситуація може скластися у боротьбі за номінацію на президентських виборах 2012 року. Попри те, що Сара Пейлін немає шансів перемогти Барака Обаму, саме її підтримують прихильники Партії чаю і широкий загал республіканських виборців.

Новини на цю ж тему