День без авто - вчетверте в Києві

До всесвітнього Дня без авто, який відзначають 22 вересня, приєдналися і українці. Усі охочі цього дня пересідають з автомобілів на велосипеди чи громадський транспорт або ж ідуть пішки.

Image caption Активістка Асоціації велосипедистів Києва до студії Бі-Бі-Сі приїхала на велосипеді

Віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко та депутат від БЮТ Євген Суслов обрали метро, пояснивши це тим, що з "Оболоні до Верховної Ради доволі велика відстань і реальних умов для пересування на велосипеді немає".

День без авто, започаткований у 1998 році в Парижі, в Києві відзначають вчетверте. Окрім столиці, до акції долучаються Ірпінь, Львів та Суми.

Серед організаторів Дня без авто у Києві – Асоціація велосипедистів Києва та Національний екологічний центр України.

Члени Асоціації на початку вересня запросили багатьох українських політиків долучитися до акції та обійтися 22 вересня без автомобілів.

Велосипед - найшвидше?

Як розповіла одна з організаторів Дня без авто Ірина Бондаренко, Асоціація велосипедистів Києва зверталася до мерії із листом, де йшлося про свято. За словами активістки, в багатьох європейських містах мерія цього дня перекриває центр міста для автомобілів, а громадський транспорт робить безкоштовним.

Сама пані Бондаренко у День без авто взяла участь у програмі "Ранок з Бі-Бі-Сі", а до студії Української служби приїхала на велосипеді. Для цього, розповіла пані Бондаренко, вона подолала відстань у 15 кілометрів.

Організатори Дня без авто у Києві також влаштували змагання, щоби перевірити, яким видом транспорту найшвидше пересуватися у столиці.

Image caption Організатори Дня без авто з'ясували: у Києві найшвидше пересуватися велосипедом

Для цього у ранкову годину пік з трьох спальних районів до центру столиці вирушили групи велосипедистів, користувачів громадського транспорту та автомобілістів.

Першими, за словами організатора перегонів Ксенії Семенової, до Софійської площі доїхали саме велосипедисти.

Окрім того, Асоціація велосипедистів Києва у День без авто визначила найкращих "велопрацедавців" міста. Тобто ті компанії, які найбільше сприяють тому, щоб їхні працівники їздили на роботу на велосипедах.

Трьома лідерами виявилися IT-компанії: "GlobalLogic", "Мелексіс Україна" та "Майндспід Текнолоджис".

Держдума Росії без авто

До Дня без авто долучилися і у російській столиці. Низка депутатів, зокрема лідер ЛДПР Владімір Жириновський, заздалегідь оголосили, що 22 вересня з автомобілів пересядуть на громадський транспорт, як-от метро.

У Москві до Дня без авто вдвічі зменшили ціну на квитки на наземний громадський транспорт.

Попри всі зусилля активістів, День без авто у Москві все одно не проходить без заторів на дорогах.

Як розповіли у Велотранспортному союзі російської столиці, торік цього дня заторів було навіть більше, ніж звичайно. Оскільки чимало автомобілістів вирішили, що рух буде полегшеним і, навпаки, пересіли з громадського транспорту на автомобілі.