У Борисполі відкрито новий термінал

Аеропорт Бориспіль, термінал F
Image caption Останні приготування нового терміналу F у бориспільському аеропорті тривали навіть у день його відкриття.

Термінал F київського міжнародного аеропорту запрацює вже за десять днів і майже у півтора рази збільшить його пропускну спроможність.

Будівництво нового терміналу відбувалося в рамках підготовки до Євро-2012. Влада звітує, що Україна вчасно готує всі об'єкти, заплановані до європейського футбольного чемпіонату.

"Уже з першого жовтня термінал F почне приймати перших пасажирів. І, враховуючи комплекс пуско-наладочних робіт, запуску самої технології в аеропорту Бориспіль, до кінця жовтня ми плануємо сюди перенести до 50 % регулярних рейсів, які сьогодні обслуговуються переважно в терміналі B," - розповідає міністр транспорту Костянтин Єфименко про щойно відкритий термінал київського аеропорту "Бориспіль".

За вимогами УЄФА, столичний "Бориспіль" до Євро-2012 має пропускати більше чотирьох тисяч пасажирів на годину. До відкриття терміналу F цей показник не дотягував і до двох тисяч. Керівництво аеропорту твердить, що після всіх будівництв і реконструкцій аеропорт зможе пропускати чотири з половиною тисячі людей на годину. Для цього наступної осені планують відкрити термінал D та реконструювати існуючий B.

За графіком

Попри те, що в Україні з чотирьох стадіонів та стількох же аеропортів у містах-господарях Євро-2012 готові лише два стадіони, в уряді кажуть, що відставання від графіків немає. Усі об'єкти обіцяють завершити наступного року. Наприклад, у Донецьку для цього на реконструкції аеропорту збільшили кількість робітників та запровадили цілодобовий режим. За словами віце-прем'єра з підготовки до футбольного чемпіонату Бориса Колеснікова, право України приймати чемпіонат вже сумнівам не піддають: "Євро буде в усіх чотирьох містах. Всі міжнародні зобов'язання України - виконані. Всі публічні обіцянки Віктора Януковича Мішелю Платіні - виконані. Тож лишається готуватися та чекати."

Водночас жодне з чотирьох міст-господарів - а це Київ, Харків, Донецьк та Львів - поки що не має готового і аеропорту, і стадіону. Один із лідерів підготовки - Донецьк - відкрив Донбас-Арену ще рік тому, але аеропорт планують реконструювати до кінця наступного року.

У Харкові стадіон Металіст відкрили у грудні, а цього літа - відчинили двері нового терміналу аеропорту, фінансування якого - це заслуга відомого мультимільйонера Олександра Ярославського. Але попереду - реконструкція зльотної смуги та ще одного терміналу.

У Києві та Львові роботи тривають і на летовищах, і на будівництві стадіонів.

Міністр з Євро-2012 опозиційного уряду Остап Семерак погоджується, що Україна встигає з підготовкою. Але опозицію непокоїть її фінансування. За словами пана Семерака, влада нині повністю відмовилася від тендерів і всю підготовку оплачує виключно державним коштом, при цьому - за завищеними розцінками: "Україна встигає підготуватися до цих заходів, тому що це не є тільки заслуга теперішньої влади. Це є процес, який йде з 2006-го року. Єдине, що теперішня влада зовсім не залучає інвестиційних коштів на ці об'єкти, і ці кошти з державного бюджету, які вони витрачають, іде з страшенним завищенням цифр."