Діаспора не погодилася на зустріч з Януковичем

Заступниця голови Адміністрації президента Януковича Ганна Герман повідомила, що представники української діаспори у США не погодилися на ініційовану Адміністрацією зустріч з президентом України. Це вперше в історії незалежної України представники діаспори не зустрілися з українським президентом, який перебував у США.

Image caption Віктор Янукович промовляв в ООН

Кореспондентка Української служби Бі-Бі-Сі у Вашингтоні Наталка Хижняк нагадує, що українська діаспора у США критично сприйняла листа, надісланого президентом Януковичем перед його візитом до Америки діаспорі, в якому президент пообіцяв розсекретити документи про Голодомор.

В Українському конгресовому комітеті заявили, що чекали на відповідь пана Януковича набагато раніше, оскільки УКК надіслав панові Януковичу Меморандум ще у квітні.

У діаспорі говорять, що від квітня ситуація в Україні змінилася не на краще, твердячи про проблеми з демократією.

Екс-голова УКК сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що діаспора, зокрема, вимагає звільнення міністра освіти Табачника та голови інституту Національної пам'яті комуніста Валерія Солдатенка.

Наша кореспондентка додає, що діаспора, попри лист президента Януковича, не скасувала акцію протесту перед представництвом України в ООН.

За її словами, протест проти президента Януковича не був чисельним. Учасники тримали гасла на захист національних інтересів України.

Наша кореспондентка зауважує, що у той час, як до України на Заході ставляться з увагою, українська діаспора може впливати на відносини української влади з американським урядом.

Віктор Янукович промовляв у середу в ООН. Він сказав, що Україні вдалося скоротити число людей, які живуть за межею бідності.

Пан Янукович також сказав, що минулого року Україна вперше стала донором у Світовій Продовольчій програмі ООН і, що вона зможе і надалі робити внесок у подолання голоду у світі.

Згідно з офіційною статистикою, за межею бідності в Україні живе майже 30% людей, але в сільській місцевості бідність сягає майже 40%.

В інтерв’ю Асошіейтед Прес у США президент Янукович повторив, що, попри тісну співпрацю з Росією, Україна має на меті вступ до ЄС.

"Україна обрала свій шлях – це шлях до ЄС. І ми здійснюємо наші плани і програми у цьому напрямку", - цитує Віктора Януковича АП.

Пан Янукович також висловився за посилення співпраці зі США, стратегічні стосунки з якими ще, за його словами, не досягли корисного рівня.

Новини на цю ж тему