ООН обговорює подорожчання харчів

У Римі відкрилося позачергове засідання Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), скликане через стрибок цін на харчі у світі і викликані цим побоювання.

Image caption Наслідки повені в Пакистані посилили тиск на світові ринки продуктів

Серед учасників засідання у п'ятницю - російські урядовці, відповідальні за ринок зерна. У серпні Москва заборонила експорт зернових через втрату значної частки врожаю внаслідок посухи.

Іншими чинниками, які призвели до стрибка цін на зернові, стали повені в Пакистані і Китаї.

Подорожчання продуктів харчування вже викликало бунти в Мозамбіку і поширило побоювання в різних частинах світу про можливість масивних стрибків цін, як це було 2007-2008 рр.

Мінливі ціни

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) навмисне не називає це засідання кризовим самітом, щоб заспокоїти міжнародні ринки, схвильовані забороною на російський зерновий експорт - каже кореспондент Бі-Бі-Сі Девід Лойн.

Організація наголосила, що нинішня ситуація сильно відрізняється від продовольчої кризи два роки тому.

Нинішні ціни на харчі нижці, а рівні виробництва вищі і запаси продовольства більші, ніж у період 2007-2008 рр.

Однак експерти, які зібралися в Римі, намагатимуться шукати способів відновити стабільність на ринку харчів і відвернути ще один стрибок цін на зразок того, що викликав харчові бунти в різних частинах світу два роки тому.

Світові ціни на зерно залишаються на найвищому за два роки рівні - і далі зростають. Зростання доходів населення країн, що розвиваються, стало одним із чинників, що збільшили попит на м'ясо.

Легше не буде?

Очільники Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН кажуть, що ціни на харчі залишаються високими, а внаслідок фінансової кризи найбідніші прошарки населення в різних країнах світу втратили частину купівельної спроможності.

Організація також попередила, що в майбутньому ціни будуть ще більш нестабільними. FAO рекомендує урядам розглянути можливість більшого регулювання на ринках продуктів і створювати запаси продовольства.

Власний індекс цін на харчі FAO зріс від початку минулого року на 25%.

У прес-релізі ООН засідання в Римі названо важливим форумом: "Делегати обміняються інформацією про нещодавні нестабільні тенденції на ринку і дослідять роль ринкової інформації і прозорості для таких культур як зернові і рис."

Зростання цін на харчі найвідчутніше в країнах з низьким рівнем доходів населення, де витрати на харчування складають більше частину сімейного бюджету.

Новини на цю ж тему