Допит Турчинова в СБУ про РосУкрЕнерго

Ініціативна група українців у шведському суді оскаржує рішення Стокгольмського арбітражу.

Image caption Відповідно до рішення арбітражу, "Нафтогаз" незаконно вилучив газ у "РосУкрЕнерго"

Відповідний позов ініціативна група подала до Апеляційного суду округу Свеа що у Стокгольмі. Автори документу просять шведський суд визнати недійсним рішення Стокгольмського арбітражу у справі про "РосУкрЕнерго", яким Україна зобов’язується компенсувати вилучений у компанії газ та надати неустойку.

На підтримку позову під будинком шведського посольства у Києві у понеділок був організований пікет.

Як розповіла одна з активісток в інтерв’ю ЗМІ, під позовом підписалися близько 100 тисяч людей з різних частин України. Листа із підписами передали послу Швеції в Україні.

Учасники акції висловили незадоволенням не лише самим рішенням Стокгольмського арбітражу, але й діями української влади, яка, на їхню думку, не відстоювала свої інтереси, а погодилася із аргументами, наведеними представниками компанії "РосУкрЕнерго".

Зокрема, учасники акції вказували на зв’язки між Дмитром Фірташем, якого вважають одним із власників "РосУкрЕнерго", та президентом України Віктором Януковичем.

Стокгольмським арбітражем називають Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма.

СБУ теж займається справою "РосУкрЕнерго"

Image caption Раніше СБУ викликала пана Турчинова у справі "РосУкрЕнерго"

Служба безпеки України вчетверте викликала на допит заступника лідера партії "Батьківщина" та "праву руку" Юлії Тимошенко – Олександра Турчинова.

Перед будівлею СБУ він наголосив, що цього дня відбувається конференція київського обласного осередку партії "Батьківщина".

"На жаль, замість того, щоб бути там присутнім, я вимушений знову йти на допит в СБУ", - сказав Турчинов.

Раніше СБУ спілкувалася з екс-віце-прем’єр-міністром в рамках розслідування так званої справи "РосУкрЕнерго".

Йдеться про розмитнення Україною 11 мільярдів кубометрів газу, що належав цій компанії, яке згодом було визнане незаконним Стокгольмським арбітражем.

Нині під вартою перебувають кілька колишніх високо посадовців митниці та НАК "Нафтогаз України", які мали стосунок до ухвалення рішення про розмитнення газу.

Юлія Тимошенко, яка тоді перебувала на посаді прем’єр-міністра, не раз заявляла, що колишні чиновники діяли за її вказівкою та в інтересах України.

Рада також розслідує?

Раніше, Верховна Рада відмовилася підтримати законопроекти, які запропонувала опозиція, що забороняють уряду використання бюджетних коштів для погашення боргу "Нафтогазу України", зокрема, 5,4 млрд. доларів для "РосУкрЕнерго".

Депутати Верховної Ради України від блоку Юлії Тимошенко, прихильники екс-прем’єра, блокували засідання парламенту 8 липня, протестуючи проти затримання екс-голови Митної служби Анатолія Макаренка.

Ще раніше у парламенті була створена тимчасова слідча комісія для розслідування обставин, пов’язаних з ухваленням Стокгольмським арбітражним судом рішення про повернення компанії Росукренерго 11 мільярдів кубометрів природного газу. Результати розслідування невідомі.

Новини на цю ж тему