Рентген та аналіз крові може замінити лазер

Клітини раку грудей
Image caption Вчені сподіваються, що лазер допоможе діагностувати рак грудей

Портативні пристрої, які працюють за допомогою нешкідливих лазерних променів, можуть скоро стати заміною рентгена та аналізу крові, сподіваються вчені.

Прилад, який медики планують використовувати для діагностування захворювань, працює за допомогою раманівської спектроскопії (вимірювання інтенсивності та довжини світової хвилі, що віддзеркалюється від молекул).

"[Лазерний аналізатор] може замінити багато різних діагностичних процедур, що існують зараз, - каже Майкл Моріс з Університету штату Мічиган у США. – Велика перевага в тому, що цей метод не інвазійний і доволі швидкий – він набагато швидший, ніж класичні процедури. І він також набагато точніший".

"Пацієнту достатньо покласти свою долонь на стіл, а ми маємо оптичні волокна, через які поступає лазерне світло. Це своєрідний браслет, який пристібається до долоні, - пояснює Моріс. – Ми вмикаємо лазер, і буквально за кілька хвилин у нас є достатньо інформації. Для того, щоб інтерпретувати результати, потрібно лише декілька секунд".

Експерти пояснюють, що коли людина починає хворіти, змінюється хімічний склад її тканини. Подібні зміни і фіксує лазерний пристрій, який може стати загальнодоступним вже у наступні п’ять років.

В деяких випадках пацієнтам навіть не буде потрібно здавати кров. Наприклад для вимірювання рівню холестерину достатньо направити лазер у ліктьовий вигин, де кровоносні судини найближчі до шкіри.

За допомогою лазерної діагностики медики зможуть встановлювати ознаки таких захворювань, як рак грудей, карієс, а також остеопороз, сподіваються вчені.