Останнє поновлення: Субота, 2 жовтень, 2010 p., 11:47 GMT 14:47 за Києвом

Стара Конституція: чи потрібні нові вибори?

Вибори в Україні

Рішення КС спровокувало дискусію про вибори

Влада та опозиція розділилися у тому, коли потрібно проводити наступні вибори до парламенту. Тим часом опозиція після того, як Конституційний суд скасував політичну реформу 2004 року, також вимагає дострокові вибори президента.

Стаття 77-ма Конституції України у редакції 1996-го року, дію якої своїм рішення повернув КС у п'ятницю, говорить: "Чергові вибори до Верховної Ради України відбуваються в останню неділю березня четвертого року повноважень Верховної Ради України."

Парламентські вибори 2011 р.

У Блоці Юлії Тимошенко вважають, що Клацнути внаслідок рішення Конституційного Суду і повернення до попередньої редакції Конституції потрібно переобрати парламент. Депутат фракції БЮТ Остап Семерак пояснив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі:

Я, як представник українського народу в законодавчій гілці влади, мав з моменту обрання певний мандат на здійснення делегованих повноважень. Але сьогодні в мене вже інший мандат.

Остап Семерак, фракція БЮТ

"Ми повинні виходити з позицій перезавантаження політичної і владної вертикалі. Народ України, як носій всієї повноти влади, делегував частину цієї влади різним інституціям в різних частках. Верховна Рада немає тих повноважень, з якими нас обирали. Тобто, я, як представник українського народу в законодавчій гілці влади, мав з моменту обрання певний мандат на здійснення делегованих повноважень. Але сьогодні в мене вже інший мандат."

У Блоці Юлії Тимошенко стверджують, що необхідно провести і дострокові президентські вибори.

"Якщо вони мали сміливість взяти на себе відповідальність і змінити в такий спосіб Конституцію, вони повинні мати відповідальність і силу взяти на себе обов'язок, і піти на дочасні парламентські, і дочасні президентські вибори. І оновити той мандат, з яким представники народу працюють у владі", - сказав пан Семерак.

Про необхідність проведення парламентських виборів наступного року говорить також лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк.

"Президент сьогодні отримав усі права, але й усю повноту відповідальності. І ця відповідальність має зіграти на користь людям. Він має пам’ятати про те, що будуть вибори – до речі, за Конституцією 1996-го вибори до парламенту мають пройти наступного року."

Чи 2012 року?

Чергові парламентські вибори мають відбутися в останню неділю останнього місяця п’ятого року повноважень ВР.

Міністр юстиції Олександр Лавринович

Голова адміністрації президента Януковича Сергій Льовочкін, якого цитує "Інтерфакс-Україна", каже, що наступні вибори до Верховної Ради мають відбутися 2012 року.

"Це єдиний законний конституційний термін", - додав він.

Такої ж думки дотримуєтсья і міністр юстиції Олександр Лавринович, який в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня" сказав:

"Що стосується каденції Верховної Ради, то повноваження чинного парламенту визначені Конституцією, що діяла на момент її обрання. Відповідно, чергові парламентські вибори мають відбутися в останню неділю останнього місяця п’ятого року повноважень ВР."

Президент хоче "гармонізації законодавства"

Нам треба гармонізувати терміни, і зробити так, щоб ми щороку не проводили вибори.

Віктор Янукович

"Наша мета - найближчим часом гармонізувати законодавство відповідно до рішення Конституційного суду", - сказав президент Янукович під час зустрічі з прем'єр-міністром, головою парламенту та міністром юстиції у суботу.

Як повідомляє прес-служба президента, на думку пана Януковича, можливо, варто переглянути назву угоди між фракціями Верховної Ради.

Також президент вважає одним із питань, що потребують вирішення, ситуацію з обранням депутатів різних рівнів: "Нам треба гармонізувати терміни, і зробити так, щоб ми щороку не проводили вибори. Те, що було в минулому, треба залишити."

Прем'єр-міністр Микола Азаров під час цієї зустрічі повідомив, що 4 жовтня уряд розгляне терміни і перелік питань, пов'язані з приведенням у відповідність до рішень КС усіх законодавчих і нормативних актів Кабміну, і підготовки розгляду цих актів до сесії Верховної Ради.

А голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що за попередніми висновками потрібно змінити щонайменше 40 законів.

"Треба вирішити два ключових питання: зміни до закону про Кабінет Міністрів та те, що стосується змін до Регламенту Верховної Ради", - підкреслив пан Литвин.

Корисні посилання в інтернеті

Найбільш популярні новини

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS