В Угорщині проголошено НС після аварії

На заході Угорщини внаслідок аварії на глиноземному заводі отруйні відходи затопили кілька населених пунктів. Влада проголосила надзвичайний стан.

Кореспондент Української служби Бі-Бі-Бі в Будапешті каже, що за останніми даними, 4 людей загинуло. Ще семеро зникли безвісти. За інформацією Associated Press, понад 120 осіб звернулися по медичну допомогу. Більшість із них отримали опіки очей та шкіри.

Завод Ajkai Timfoldgyar Zrt, на якому сталася аварія, розташований у місті Айка за 160 кілометрів на південний захід від Будапешта. Через вибух у резервуарі з червоним шламом звідти витекло 700 тисяч тонн хімікатів. Отрута залила міста Колонтар та Дечевер, а також газопровід та залізничні колії. Перекрито рух на ділянці Будапешт – Секешвехервар – Сомбатхей, оскільки там рівень отруйних речовин сягав двох метрів.

За інформацією угорських ЗМІ, отрутою залило 3 населених пункти.

В регіоні евакуюють місцевих мешканців. До порятункових робіт залучено військових. З наслідками надзвичайної пригоди, яку преса вже назвала екологічною катастрофою, допомагають впоратися солдати хімічних військ.

Поліція почала розслідувати причини аварії.

Екологи побоюються, що отруйні речовини можуть потрапити в Дунай і забруднити його солями важких металів.

Червоний шлам – це нерозчинний осад, який утворюється при виробництві глинозему. Він містить важкі метали і є небезпечним як для довкілля, так і для людського організму. Потрапляючи на шкіру, починає роз‘їдати її.