СБУ допомогла ФБР упіймати хакерів

СБУ допомогла закордонним спецслужбам викрити групу комп'ютерних хакерів, яким лише упродовж одного року вдалося викрасти з банківських рахунків у Європі та США понад 40 мільйонів доларів.

За словами заступника начальника управління інформаційної безпеки СБУ Олександра Загребельного, міжнародна спецоперація за участи правоохоронців США, Великої Британії та Нідерландів тривала з 29 вересня по 2 жовтня.

"В результаті було припинено незаконну діяльність українського осередку міжнародного злочинного угруповання, яке здійснювало масштабні комп'ютерні злочини, спрямовані на викрадення із закордонних банківських установ коштів в особливо великих розмірах з наступною їх легалізацією", - сказав Загребельний на брифінгу в Києві, уточнивши, що до складу угруповання входили 20 мешканців з різних місць України. П'ятьох із них затримали.

Вкрадені гроші - в Україну

Схема злочину, за інформацією СБУ, така: злочинці, обравши жертв, заражали вірусами їх комп'ютери, з яких провадилося управління розрахунковими рахунками. Хакери також викрадали персональні коди доступу, після чого перераховували викрадені гроші на рахунки українських банків або конвертували їх у готівку в Україні, використовуючи міжнародні платіжні системи.

Збитки, яких зазнали громадяни Великої Британії та США внаслідок діяльності комп'ютерних "умільців", попередньо оцінюють у понад 40 мільйонів доларів. Обладнання, вилучене у фігурантів справи, оцінюють у 100 тис.дол. Загребельний каже, що вилучені також коштовності.

Прізвищ підозрюваних в СБУ не називають, посилаючись на таємницю слідства. Лише зазначають, що всі вони – молодь від 20 до 30 років.

ФБР похвалила СБУ

Image caption Хакери - загроза універсальна

Це вже не перше за останній місяць повідомлення про успішну міжнародну спецоперацію за участи української спецслужби.

2 жовтня ФБР повідомила, що влада США за допомогою британських, нідерландських і українських спецслужб викрила групу хакерів, що вкрали за допомогою троянського вірусу Zeus близько 70 млн доларів. Вік хакерів - від 20 до 25 років.

У повідомленні прес-служби ФБР сказано про особливу заслугу СБУ в розкритті злочину. За допомогою українських правоохоронних органів затримали п'ятьох і викрили вісьмох хакерів. За словами заступника директора ФБР Ґордона Сноу, в США було затримано 39 осіб у цій справі, а 92-ом пред'явлені звинувачення. Він уточнив, що арешти проводилися також у Великобританії і в Україні - правоохоронними органами цих країн.

Після арештів у Лондоні, де серед 19 затриманих було 5 громадян України, ФБР повідомило, що СБУ 30 вересня провела 5 арештів і 8 обшуків в Україні.

Новини на цю ж тему