Азаров оголосить оновлений уряд

Микола Азаров
Image caption Микола Азаров каже, що кардинальних кадрових змін в уряді не буде

Прем'єр-міністр України Микола Азаров має оголосити про склад нового уряду, і зокрема, про скорочення двох віце-прем'єрів після того, як у четвер парламент ухвалив новий закон про Кабінет міністрів.

Експерти не очікують кардинальних кадрових змін в уряді. Сам прем'єр сказав, що "кадрових революцій у Кабінеті Міністрів не буде", натомість планується "приведення складу уряду у відповідність до Конституції і будуть зміни, які випливають із необхідності посилення тих чи інших ділянок роботи".

Новий закон про Кабінет міністрів, який Верховна Рада ухвалила у четвер, передбачає зменшення кількості віце-прем’єрів.

Конституція у редакції 1996 року, яка знову набула чинності після скасування Конституційним Судом політичної реформи, передбачає, що в уряді має бути не більше трьох віце-прем'єрів.

"Ви знаєте, що Микола Азаров отримав завдання від Віктора Януковича представити новий склад уряду. Я думаю, що це буде, новий старий склад урядум, - заявив в інтерв’ю журналістам віце-прем’єр Віктор Тихонов. На питання щодо того чи він очікує своєї відставки, пан Тихонов відповів: "Мене це не хвилює".

Нині у Кабміні п'ять віце-прем’єрів: Борис Колесніков — з питань Євро-2012, Володимир Сівкович — з питань національної безпеки і оборони, Віктор Славута — з питань агропромислового комплексу, Сергій Тігіпко — з економічних питань, Віктор Тихонов — з питань регіональної політики.

Політолог Тарас Березовець в інтерв'ю програмі "Ранок з Бі-Бі-Сі" припустив яких саме віце-прем'єрів можуть скоротити:

"Всі зараз розуміють, що найперші зміни, які відбудуться в уряді – це приведення до відповідності кількості віце-прем’єрів, яких, за старою Конституцією, мусить бути чотири разом із першим віце-прем’єром. І зрозуміло, що першими кандидатурами на "виліт" з уряду вже відверто називають принаймні двох віце-прем’єрів – Віктора Славуту і Володимира Сівковича."

На веб-сторінці уряду вже вилучили інформацію з іменами й прізвищами віце-прем’єрів, яка містилась там раніше.

Депутати хочуть 5 років у Раді

Image caption Рада приводить закони у відповідність до Конституції 1996 року

У п'ятницю Верховна Рада передала на розгляд Конституційного суду зміни до Основного закону, які, зокрема, передбачають запровадження 5-річного терміну повноважень президента і парламенту.

За словами голови парламенту Володимира Литвина, йдеться про зміни термінів повноважень президента, парламенту та місцевих органів влади.

Пан Литвин припустив, що у разі, як Конституційний суд схвалить ці зміни, то Верховна Рада проголосує за них простою більшістю ще під час чинної сесії.

Раніше спікер Ради казав, що необхідно чітко прописати термін повноважень парламенту в 5 років.

Суперечливою також може бути дата наступних президентських виборів.

За Конституцією 96-го року, главу держави слід обирати у жовтні останнього року повноважень, але 5 років його повноважень завершаться раніше - у лютому.

Новини на цю ж тему