Отруєння Ющенка розслідуватимуть заново

Екс-президент Віктор Ющенко

Заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив, що кримінальна справа про отруєння у 2004 році кандидата у президенти Віктора Ющенка фактично не зрушила з місця, хоча відтоді минуло 6 років.

Відтак, розслідування треба починати фактично заново, - сказав Кузьмін в телеефірі і додав, що жоден посадовець із тих, хто був зобов'язаний розкрити справу, не покараний.

"Слідча група отримала справу з восьми томів, а коли вони її здали, там був 321 том. Однак у тих томах немає жодного натяку на те, хто, коли, навіщо і чому. Ми не сказали, хто його намагався вбити, навіщо його намагалися вбити, і чи взагалі намагалися його вбити. Ми не знаємо відповіді. Немає правди. А у справі кримінальній цієї правди немає також", - сказав заступник Генпрокурора.

"Зроблено багато"

Розмови довкола отруєння Ющенка пожвавилися останнім часом після низки інтерв'ю колишнього слідчого Генпрокуратури Галини Климович, в яких вона заявляла, що прокуратура, на її думку намагається "завалити слідство".

Зокрема, в інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі вона сказала про свою стурбованість тим, що слідство затягується, і що нова слідча група, за інформацією Климович, хоче спростувати сам факт отруєння Ющенка, що, за її словами, було обґрунтовано слідством під час її роботи.

"Це жах, по-моєму, для всієї країни, що на сьогодні намагаються опорочити нинішня влада і нинішнє керівництво генеральної прокуратури все те розслідування, яке велось останні два з половиною роки, три, скажімо так, яке встановило факт умисного отруєння колишнього президента Ющенка.

Image caption Галина Климович каже, що справа майже розслідувана

Це факт доконаний, він встановлений матеріалами кримінальної справи. Більше того, там наверху лежать відомості про те, хто міг би бути причетний до скоєння цього злочину".

Після відсторонення Климович від справи її розслідуванням керує Володимир Проскурник, а куратором є заступник Генпрокурора Кузьмін, який вважає, що від 2004 року справа не зрушила з місця. Хоча від червня 2008 року і до зміни влади на початку 2010-го генпрокуратура неодноразово заявляла, що факт умисного отруєння Ющенка повністю доведений.

Тимошенко не розуміє Ющенка

Колишня чільна представниця очолюваної Ющенком помаранчевої команди Юлія Тимошенко в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" сказала, що, справа залишається нерозслідуваною через незрозумілі для неї кадрові рішення Віктора Ющенка.

"У мене не було і немає чіткої відповіді, чому екс-президент за свої п’ять років правління так і не скористався своїм правом призначити свого довіреного справжнього Генпрокурора. І для мене досі залишається загадкою, чому під час свого президентства він подарував цю посаду команді Януковича. Нині навіть незручно якось згадувати головний слоган про бандитів у тюрмах," - цитує Тимошенко газета.

Що ж стосується самого факту отруєння, то Тимошенко сказала "Дзеркалу тижня", що не знає, чи Ющенка справді було отруєно.

"Я не знаю. Я не компетентна дати відповідь на це запитання. У 2004-му я щиро вірила в те, що це було саме так. Але я не можу зрозуміти, чому за п’ять років перебування при владі екс-президент так і не створив нормальних умов для чесного, об’єктивного розслідування цієї справи. Виглядає все це якось нечесно".

Напередодні прес-секретар Ющенка Ірина Ваннікова заявила про сподівання колишнього президента на те, що у кримінальній справі про його отруєння не буде політичних інсинуацій і тиску.

Новини на цю ж тему