На Дніпропетровщині домінує Партія регіонів

Дніпропетровськ

Попри те, що Дніпропетровщина - це мала батьківщина Юлії Тимошенко, очолювана нею партія тут зараз не в лідерах.

Вибір для чинних мерів

В регіоні, де провідниця "Батьківщини" починала свою політичну кар'єру, нині жорстко домінує Партія регіонів. За всіма опитуваннями, її підтримує третина виборців. Крім того, представники Партії регіонів обіймають різні посади у виконавчій владі. Відтак, кажуть експерти, за можливостями адміністративного впливу вона - поза конкуренцією.

Тому на етапі реєстрації кандидатів більшість міських голів вступили до Партії регіонів. Першим це зробив міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко, потім за ним вступили міські голови цілої низки міст.

Що ж стосується тих голів, які утрималися від такого рішення, то їхня виборча кампанія почалася з "пригод". У Новомосковську, наприклад, міського голову Віктора Літвіщенка, який очолював місто півтора десятиліття, чомусь затримали, а потім заарештували нібито за зловживання посадовими повноваженнями.

А дуже важливий міський голова в області, мер Кривого Рогу Юрій Любаненко заявив, що він не буде балотуватися, і на його місце Партія регіонів висунула батька губернатора Юрія Вілкула, який донедавна очолював Дніпропетровську обласну раду.

У кандидати - цілими сім‘ями

За опитуваннями, другою за Партією регіонів іде "Сильна Україна" Сергія Тігіпка. І він сам очолив список цієї партії в обласну раду. І хоч навряд чи він там буде працювати, але цей крок місцеві політологи пояснюють тим, що для виборців його фігура є відомою, бо на президентських виборах він досяг значних успіхів саме на Дніпропетровщині і тепер, мабуть, хоче закріпити цей успіх.

Такий крок Тігіпка дуже характерний, тому що і губернатор Вілкул очолив список до обласної ради своєї партії – Партії регіонів. А, скажімо, список партії "Батьківщина очолила рідна тітка Юлії Тимошенко Антоніна Ульяхіна. Така цікава родинність спостерігається ще й у партії "Громада", список якої очолили Павло Лазаренко, який все ще перебуває в американській в’язниці, та його молодший брат Іван. А от на Дніпропетровську міськраду список очолює його старший син Олександр Лазаренко.

Хто очолить Дніпропетровськ - головна інтрига

Найбільша ж інтрига на цих виборах пов’язана з боротьбою за місце Дніпропетровського мера.

Там, окрім чинного голови міста Івана Куліченка, гарні позиції у бізнесмена і депутата міської ради Загіда Краснова, який майже дихає в потилицю нинішньому меру. І тому спостерігається така ситуація, що міська виборча комісія чомусь зволікала з реєстрацією партії Загіда Краснова, яка називається "Громадська сила".

Навіть вийшло так, що Краснов у таких умовах змушений був балотуватись на посаду від "Нашої України". Це був дуже несподіваний крок, і місцева преса пише, що склалася така ситуація, як за часів Помаранчевої революції - за місце дніпропетровського мера будуть боротися Партія регіонів та знову "Наша Україна". Який буде результат, поки що політологи утримуються від прогнозів… Ну, звичайно, чинний мер домінує, але оглядачі не виключають несподіванок.