Поліція у Сербії затримала фанів

Сутички в Генуї
Image caption Італійська поліція затримала 17 сербських уболівальників

Поліція у Сербії у четвер затримала 19 футбольних уболівальників, які повернулися з Італії після сутичок між сербськими фанами та італійською поліцією, що спричинилися до скасування матчу відбіркового турніру до Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.

Міністр внутрішніх справ Сербії повідомив, що наразі 529 вболівальників повернулися з Італії і 169 з них, за його словами, раніше притягалися до суду.

Матч між Сербією та Італією, який розпочався у вівторок увечері в італійській Генуї, було зупинено через 7 хвилин після початку гри внаслідок безпорядків на трибунах за участи сербських уболівальників.

За повідомленнями, італійська поліція затримала 17 вболівальників.

Проти десятьох футбольних хуліганів порушено кримінальну справу. Серед затриманих - провідник сербських фанів Іван Богданов.

УЄФА провадить розслідування безпорядків в Генуї за участи сербських фанів.

Можливі санкції УЄФА можуть включати догану або штраф, закриття стадіону чи навіть дискваліфікацію зі змагань.

Події в Генуї будуть обговорюватися на засіданні 28 жовтня. Італійську Федерацію футболу також можуть покарати.

Image caption Сербські фани намагалися перелізти через паркан на поле

Матч на стадіоні “Луїджі Фераріс” у вівторок увечері почався із затримкою на 35 хвилин, але через 7 хвилин після початку гру зупинили через безпорядки на трибунах.

Сербські вболівальники кидали на поле флаєри і намагалися потрапити на поле. Деякі вболівальники були озброєні залізними палицями і вигукували “Косово – це Сербія” та антиєвропейські гасла.

Сутички розпочалися ще перед початком футбольного матчу, коли групі сербських уболівальників вдалося прорватися до автобуса з сербськими футболістами і кинути запалений флаєр. Вболівальники напали на сербського воротаря Владіміра Стойковіча.

Сербські мас-медіа пишуть, що сербські вболівальники до Італії прибули організовано з Белграда.

Голова Федерації футболу Сербії Томіслав Караджич заявив, що “замовники безпорядків в Італії знаходяться у Белграді”. Пан Караджич за кілька днів перед матчем сказав, що “до Італії вирушили організовані групи вболівальників, які можуть спровокувати інциденти”.

У Міністерстві внутрішніх справ Сербії заявляють про готовність допомогти італійській поліції, а Міністерство молоді та спорту гостро скритикувало безпорядки у Італії.

Державний секретар Міністерства юстиції Сербії Слободан Хомен сказав, що безпорядки у Генуї “здійснили організовані групи, які мають фінансову підтримку різних груп, від наркобосів до різних монополістів на ринку, які не зацікавлені в тому, щоб Сербія інтегрувалася до Євросоюзу”.

Днями у Белграді перебувала Держсекретар Сполучених Штатів Гіларі Клінтон, яка підтримала сербську владу в інтеграції до ЄС, а наприкінці жовтня Рада міністрів ЄС повинна розглядати питання кандидатури Сербії.

Чимало сербських оглядачів вважає, що насильство на футбольному матчі в Генуї пов'язане з подіями масових заворушень у столиці Сербії, які сталися під час гей-параду минулої неділі.

Новини на цю ж тему