Розкол Батьківщини у Львові - користь опонентам

Юлія Тимошенко
Image caption Юлія Тимошенко підтримує "Батьківщину" Романа Ілика

Запекле протистояння між, як їх охрестили у ЗМІ, "клонами" партії "Батьківщина" у Львові призвело до того, що президія політради цієї політичної сили ліквідувала свою львівську міську організацію за порушення статуту.

Окрім того, Львівська обласна організація "Батьківщини" заявила, що не братиме участі у виборах до облради та до міської ради Львова.

Попри це, ймовірно, що назва "Батьківщина" фігуруватиме в бюлетенях на місцевих виборах в обох випадках, адже раніше територіальна виборча комісія зареєструвала виборчі списки "Батьківщини".

На Юлію Володимирівну рівняйсь!

Фактично, на Львівщині сформували два осередки "Батьківщини": перший очолює Роман Ілик, який є заступником голови львівської облради, а другим керує Іван Денькович, якого на початку липня на посаді голови львівської обласної організації "Батьківщини" поновив Печерський суд Києва. Хоча за місяць до того політична сила пана Деньковича спробувала звільнити його з цієї посади за підтримку парламентської коаліції. Тоді ж Печерський суд заборонив організації обирати нового лідера.

Львівська "Батьківщина" під проводом пана Ілика, яка користується підтримкою лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко, заявила, що зареєстровані територіальною виборчою комісією списки є фальшивими, і закликала тих, хто "підтримує "Батьківщину" Тимошенко", вийти зі списків.

Зі свого боку, пан Денькович заяви пана Ілика та його прихильників називає "шантажем та залякуванням виборців" і наполягає на легітимності своєї участі у виборах.

В одному з інтерв’ю ЗМІ він назвав ситуацію, яка склалася на Львівщині, наслідком того, що йому та його прихильникам вдалося виключити з організації групи депутатів, які прийшли "не для того, щоб займатися вирішенням клопотів конкретних громад… свої зусилля ця група сконцентрувала на проведення позитивних персонально для них голосувань по всіляких майнових і земельних питаннях".

За словами пана Деньковича, ці люди "спробували всілякими переворотами зірвати участь "Батьківщини" у виборах та зареєструвати свої списки", але це їм не вдалося.

Обидві "Батьківщини", критикуючи одна одну, використовують схожу риторику, апелюючи до партійних цінностей та звинувачуючи опонентів у нехтуванні ними заради бізнесових інтересів.

Експерт: Винна сама Юлія Тимошенко

Експерт "Західної аналітичної групи" Орест Друль в інтерв’ю Бі-Бі-Сі прокоментував ситуацію, що склалася на Львівщині за два тижні до виборів: "Загальне враження таке, що на повну експлуатуються всі закладені в законодавство про місцеві вибори міни сповільненої дії. Напевно, що якісь будуть вибухати ближче до виборів".

Найбільш скандальною пан Друль назвав ситуацію навколо партії "Батьківщина": "Де відбувається відсторонення від участі у виборах одних членів партії, які прихильні до партійного керівництва, зокрема Юлії Тимошенко, і висування інших списків".

Експерт припустив, що "частина відповідальності за ситуацію, що склалася, лежить на самому партійному керівництві і особисто на Юлії Тимошенко, яка привела цих людей до партійної влади у Львові".

"Я думаю, що від цього в найбільшій мірі виграють партії, які є лідерами у Львівські області: частково "Свобода", частково "Фронт змін", частково "Наша Україна", хоча "Наша Україна", напевно, найменше", - сказав пан Друль.

Водночас він припустив, що найбільше, вочевидь, виграє саме "Свобода", яка може отримати голоси протестного електорату, незадоволеного нинішньою ситуацією.

Що ж до політичних вигод для Партії регіонів, то на думку аналітика, розкол у "Батьківщині" навряд чи вплине на її власний результат на місцевих виборах, але зауважує пан Друль: "Вона виграє в тому плані, що не буде "Батьківщини" в львівських органах влади".

Новини на цю ж тему