Росія-Венесуела: газ, нафта, банани, космос і зброя

Медведєв і Чавес
Image caption Президенти Медведєв і Чавес рахують у Кремлі майбутні прибутки

Російська державна компанія Роснєфть викупить у Державної компанії Венесуели PDVSA 50% акцій у німецькій компанії Ruhr Oel.

Угода вартістю у 1,6 мільярди доларів була підписана на зустрічі президентів Дмітрія Медведєва та Уго Чавеса у Кремлі.

Президенти погодили, що Росія, можливо, збудує атомну електростанцію у Венесуелі.

Голова Росатому Сєргєй Кірієнко повідомив, що дата будівництва не визначена, але принципову угоду досягнуто.

"Це може бути за 10 років, а можливо і скоріше. Зараз ми не маємо планів будувати АЕС, але згідно з досягнутими домовленостями, така можливість тепер є".

Панове Медведєв і Чавес домовилися також, що російсько-британська компанія ТНК-ВР викупить значну кількість акцій у ще трьох нафтових компаніях Венесуели.

Тоді як РосНєфть викупить 50% німецької компанії Ruhr Oel, решта 50% належать ВР.

Ruhr Oel має акції у чотирьох хімічних та нафтопереробних заводах у Німеччині, які випускають 20% німецької нафтової продукції і 23 мільйони тонн пального.

Президент Роснафти Едуард Худаінатов заявив:"Російські нафтопереробні потужності будуть розміщені у самому серці індустріалізованої Європи внаслідок цього придбання. Це відповідає стратегії розширити нашу присутність на ключових міжнародних ринках".

Окрім газу й нафти, банани, космос і зброя

Уго Чавес вже вісім разів відвідував Росію. Під час минулого візиту він повідомив про визнання його країною незалежності Південної Осетії й Абхазії. Єдиний візит у відповідь Дмітрія Медведєва відбувся у 2008 році.

На спільній прес-конференції пан Чавес подарував російському президентові венесуельський шоколад, банку какао і варення з бананів.

Пан Медведєв повідомив журналістам, що Росія може вкласти "сотні мільйонів доларів" у розвиток виробництва бананів та інших сільськогсподарських продуктів у Венесуелі.

Крім того, президенти говорили про співпрацю в космомі та інших галузях, назвавши своє партнерство "стратегічним".

Про військово-технічну співпрацю на прес-конференції не згадувалося. Але перед початком візиту російські агенції повідомляли, що Венесуела планує придбати 10 літаків Іл-76МД-90, два літака-заправника Іл-78МК і 10 ударних вертолетів Мі-28НЕ на додачу до раніше закуплених 10 Мі-35М.

Як повідомляло ІТАР-ТАРС, керівництво "Рособоронекспорту" не виключає, що Венесуела може стати і першим експортером внищувачів Су-35.

Після Росії пан Чавес побуває в Україні, а також Білорусі.

Новини на цю ж тему