Тимошенко повторила б ''зловживання'' уряду

Юлія Тимошенко

Лідер БЮТ та екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, виступаючи в ефірі одного з телеканалів, сказала, що не довіряє аудиту діяльності її уряду, проведеного на замовлення чинної влади.

Результати перевірки фінансової діяльності уряду Тимошенко були опубліковані 14 жовтня. Перевіряльники, а це група фірм на чолі з американською "Trout Cacheris", заявили, що знайшли зловживань на сотні мільйонів доларів.

Серед найбільших – нецільове використання грошей, отриманих за продаж квот на викиди парникових газів відповідно до Кіотського протоколу, а також зловживання у сфері держзакупівель, зокрема й медикаментів.

На думку пані Тимошенко, єдиною значущою претензією є нецільове використання більш ніж 300 млн. євро, які вона спрямувала до Пенсійного фонду. Але, як зазначила лідер БЮТ, вона не вважає це злочином:

"Якби мені сьогодні довелося це повторити, я б знову ці екологічні гроші направила в Пенсійний фонд, на пенсії, тому що для мене як для прем'єр-міністра в розпал кризи пенсії були важливіше всього".

Крім того, екс-прем’єр-міністр зазначила, що, перебуваючи на чолі уряду, вона також ініціювала перевірку діяльності Міністерства охорони здоров’я, але тоді зловживань не виявили.

Пані Тимошенко також заявила, що державними закупівлями за її прем’єрства займався чинний міністр охорони здоров’я Зіновій Митник.

Лідер БЮТ також сказала, що вважає аудит, ініційований владою, "полюванням на відьом".

ПР: БЮТ робить все, щоб дискредитувати аудит

Натомість, у Партії регіонів стверджують, що аудит діяльності уряду Юлії Тимошенко був здійснений неупереджено. Так, член фракції ПР в парламенті Михайло Чечетов називає фірму, яку його здійснювала "авторитетною", а саме розслідування "неупередженим".

Пан Чечетов припускає, що БЮТ нині намагається докласти всіх зусиль, щоби дискредитувати дії влади та результати аудиту діяльності колишнього уряду за кордоном.

Інший член парламенту від Партії регіонів, Володимир Олійник, не виключив, що Рахункова палата та Контрольно-ревізійне управління України можуть перевірити надані аудиторами дані, і вже тоді "за виявленими фактами розкрадання коштів можуть бути порушені справи".

У ЗМІ також з’являлася інформація про те, зо підсумками аудиту вже направлені два позови: до американського та британського судів. Водночас, один з учасників аудиту Том Хелсбі в ефірі українського телеканалу сказав, що оприлюднення звіту аудиторів може завадити розслідуванню. Він також зазначив, що був проти оприлюднення результатів на прес-конференції, але на цьому наполягала українська влада.

Звіт аудиторів англійською мовою, а також його скорочена україномовна версія, доступні на сайті Міністерства фінансів України.

Новини на цю ж тему