ЄС задоволений газовою угодою Польщі з Газпромом

газопровід у Польщі
Image caption ЄС мала застереження до угоди Польщі з "Газпромом"

Росія й Польща узгодили на міжурядовому рівні проект нового договору про постачання газу. За словами польських посадовців, договір відповідає вимогам ЄС.

Угоду, яку було укладено під час переговорів у Москві в неділю, мають остаточно затвердити польська компанія PGNiG ("Польське Гурніцтво Нафтове і Газовніцтво") та російський "Газпром".

Про збільшення газопостачання до Польщі та транзиту через Ямальський газопровід було домовлено ще у січні, але угоду не було підписано через застереження з боку Єврокомісії, яка твердила, що договір суперечить європейським законам.

Заступниця міністра економіки Польщі Йоанна Стшелец-Лободзінська повідомила, що "делегація ЄС брала участь у переговорах і не висувала жодних заперечень проти урядового договору".

Заступник голови "Газпрому" A.Медвєдєв повідомив, що контракт буде остаточно узгоджено впродовж двох тижнів.

Договір, зокрема, передбачає збільшення обсягів імпорту російського газу Польщею на 2 млрд. кубометрів до 10 млрд. кубометрів газу щорічно.

За повідомленнями, договір укладається до 2022 року, а не 2037 року, як передбачалося раніше, а Росія має гарантувати транзит через Польщу до 2045 року, а не 2019 року. Як написала польська "Dziennik Gazeta Prawna", "це не той результат, якого прагнули росіяни".

Переговори у Москві відбувалися за присутності представника Європейської комісії Філіпа Лове, який назвав їх конструктивними.

Серед застережень, які раніше висловлювала Єврокомісія, була вимога, щоб Польща не погоджувалася надати "Газпрому" ексклюзивне право користуватися польською ділянкою Ямальського газопроводу до 2045 року та знижку на транзит газу.

Єврокомісія також виступає за передачу Ямальського газопроводу, яким щороку через Польщу до Німеччини постачається близько 30 млрд. кубометрів газу, польському оператору газових мереж компанії "Gaz-System".

"Газпром" хоче, аби управління трубою зберегло спільне підприємство польської компанії PGNiG і російського "Газпрому" EuRoPolGaz, в якому "Газпрому" належить 48% акцій.

Термін дії нинішньої газової угоди між Польщею та Росією вибігає 20 жовтня.

Тим часом минулого тижня російський міністр енергетики повідомив, що Росія розглядає прохання України про зниження ціни на газ, який Київ купує у "Газпрому".

Новини на цю ж тему