У Києві судять екс-суддю Ігоря Зварича

Оболонський районний суд Києва розпочав розгляд по суті кримінальної справи колишнього голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича. Його обвинувачують у хабарництві в особливо великих розмірах.

За повідомленнями інформаційних агенцій, підсудного під конвоєм доправили зі слідчого ізолятора до зали судових засідань.

На початку засідання головуючий у процесі суддя Владислав Дев‘ятко повідомив, що напередодні до суду надійшло клопотання від Ігоря Зварича про те, щоб його справа розглядалася не одним суддею, а колегіально - трьома суддями. За словами Дев‘ятка, підсудний має право на таке клопотання, оскільки за дії, які інкримінуються Зваричеві, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін понад 10 років.

Справі Зварича майже 2 роки

Кримінальну справу стосовно колишнього голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича було порушено в грудні 2008 року за підозрою в отриманні 100 тис. доларів хабаря за причетність, як вважають, до ухвалення незаконного рішення. Передували цьому обшуки кабінету й помешкання судді та вилучення трьох мішків грошей. Зокрема, за інформацією правоохоронців, удома в Зварича вилучили мільйон доларів та 340 тис. гривень. Тоді суддя сказав, що це позичені гроші в товариша, адвоката Володимира Косенка, та власні заощадження.

Після відкриття кримінальної справи деякий час Зваричеві вдавалося переховуватися, але у березні 2009 року його затримали у власному помешканні. Відтоді екс-суддя перебував під вартою і називав себе жертвою політичних інтриг.

Зі справи зникли важливі списки?

Перебуваючи у слідчому ізоляторі та знайомлячись з матеріалами справи, Зварич понад 70 днів голодував, протестуючи проти, як він тоді казав, "фабрикування кримінальної справи відносно нього найвищими посадовими особами України".

Те фабрикування він побачив зокрема в "численних підробках, виправленні та зникненні документів, речових доказів та матеріальних цінностей".

У листі до президента Януковича та генерального прокурора Медведька Зварич особливо наголосив на списках, яких він не знайшов у кримінальній справі.

"Немає і списків, на яких нібито були вказані прізвища осіб, що давали хабарі, і розміри цих хабарів, як і десятків, а то й сотень інших письмових доказів, які на всю країну по всіх телеканалах кричали представники ГПУ. Висновок один - або ці докази хтось викрав, або ж їх ніколи і не існувало", - вважає Ігор Зварич.

Нові прізвища у справі

Попереднє слухання у справі львівських суддів Зварича та Любашевського відбулося в Оболонському райсуді Києва 30 вересня цього року. Тоді, у перший день суду, Зварич кілька різав назвав прізвище чинного голови Вищого адміністартивного суду України Олександра Пасенюка, чиїми розпордженнями він начебто керувався, зокрема у питаннях фінансового забезпечення Львівського апеляційного суду. Крім того, Зварич зажадав об‘єднання його справи із матеріалами на Пасенюка. У промові на попередньому судовому слуханні 30 вересня Зварич називав себе жертвою змови керівників, які начебто тиснули на нього задля виділення землі на Західній Україні відомим людям.