Кваснєвський у FТ : Україна шукає економічного майбутнього в Європі

Image caption Алєксандр Кваснєвський виступав на Ялтинській конференції і цього року, куди не запросили лідерів української опозиції. Фото з архіву УНІАН.

Колишній президент Польщі Алєксандр Кваснєвський написав власний коментар до часопису Financial Times під заголовком "Україна шукає економічного майбутнього у Європі".

Пан Кваснєвський вважає, що після перемоги на виборах президента Віктора Януковича "багато людей надто поспішно дійшли висновку, що Європа та Америка "втратили" Україну, і що усі демократичні завоювання Помаранчевої революції незабаром будуть скасовані".

Екс-президент називає нову владу в Україні орієнтованою на реформи та прагматичною.

Президент Кваснєвський свого часу був посередником на переговорах між двома кандидатами у президенти 2004 року, які завершилися перемогою Віктора Ющенка. Відтоді він також став співголовою Ялтинської конференції, яку ініціював зять колишнього президента Кучми і один із найбагатших українських олігархів Віктор Пінчук.

Добре поінформований у справах України, Алєксандр Кваснєвський пише, що було б грубою помилкою вважати президента Януковича виконавцем волі Росії, оскільки, останній через низку економічних і політичних факторів не менш відданий ідеї української незалежності, ніж решта його співвітчизників.

Image caption Алєксандр Кваснєвський: Україна шукає економічного майбутнього в Європі

Відтак, відмову від планів вступу до НАТО і подовження терміну базування російського флоту у Криму колишній польський лідер пропонує сприймати як "балансування зовнішньої політики Києва", оскільки, мовляв, пан Янукович заявив про своє бажання економічної інтеграції з ЄС.

Більше того, ЄС, на думку автора, має вітати те, що Україна перестала бути потенційним театром геополітичного змагання з Росією.

А якщо ЄС та Україна укладуть угоду про Зону вільної торгівлі, то вплив ЄС на Росію через Київ буде опосередковано більшим, аніж, якби в Україні був уряд, що негативно сприймається в Москві.

Зі свого боку пан Кваснєвський пропонує ЄС наголошувати, що економічна інтеграція Києва повинна супроводжуватися збереженням демократичних стандартів та прав людини.

З огляду на те, що бізнесові еліти, які допомогли Януковичу прийти до влади, зацікавлені у спільному з ЄС ринку, то Євросоюз має добру нагоду допомогти Україні з необхідними реформами. Так завершує свій коментар екс-президент Польщі.

Новини на цю ж тему