В Україні вперше за 11 років канадський прем‘єр

Прем‘єр-міністр Канади Стівен Гарпер і Віктор Янукович
Image caption Це - другий візит прем'єра Канади в незалежну Україну

У Києві з офіційним дводенним візитом перебуває прем‘єр-міністр Канади Стівен Гарпер. Це перший за 11 років візит канадського прем‘єра до Києва.

Стівен Гарпер зустрічається з президентом Януковичем, а також з опозиційними політиками, представниками ділових кіл та неурядових організацій, журналістами і студентами.

Прем’єр-міністр Канади сказав, що Україна є батьківщиною понад 1 млн. канадців українського походження і що “Канада завжди дуже пишалася своїми відносинами з Україною, зокрема з часу здобуття вашою державою незалежності”, - сказав Стівен Гарпер, нагадавши, що Канада першою з західних держав визнала незалежність України.

За повідомленнями, президент Янукович і прем’єр Гарпер обговорювали питання дотримання в Україні фундаментальних цінностей свободи і демократії. "І я почув від президента Віктора Януковича запевнення, як від нього особисто, так і від українського уряду, що фундаментальні цінності, традиції свободи і демократії в Україні дотримуються", - цитують прем'єра Канади Стівена Гарпера інформаційні агентства.

Під час візиту було підписано Меморандум про молодіжні обміни, який має сприяти легшому подорожуванню та праці молоді у приймаючій країні. Також має обговорюватися створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою та спрощення візового режиму.

"Треба диверсифікувати ринки"

Джеймс Безан, депутат канадського парламенту, який супроводжує прем‘єр-міністра у поїздці до України, сказав в інтев‘ю Бі-Бі-Сі у Києві, що Україна й Канада багато в чому схожі, відтак, можуть разом шукати відповіді на цілу низку викликів або обмінюватися вдалим досвідом вирішення питань.

"Обидві країни розташовані поряд із дуже економічно потужними державами. Канада межує з найпотужнішою економікою світу – США, а Україна межує із економічно потужною Росією. І дуже часто ми залежимо від того, наскільки добре йдуть справи у Росії чи США. І це є ризиком для наших країн та нашого населення, який треба зменшити. Треба диверсифікувати наші ринки. Ми маємо дуже хороші можливості для цього, треба скористатися тим спільним, що вже є у наших країн. Разом Україна та Канада можуть скористатися стількома можливостями, які існують. І це особливо актуально у часи, коли сповільнене економічне зростання, а ринки – дуже вразливі. Якщо ми зможемо співпрацювати та скористатися обміном досвіду, від цього виграють наші громадяни".

Настанови української діаспори

Image caption Прем‘єр-міністр Канади Стівен Гарпер поклав квіти до пам'ятнику жертвам Голодомору

Напередодні візиту пана Гарпера Конгрес українців Канади (КУК) попросив прем'єр-міністра звернути увагу українського уряду на часті - останнім часом - заяви про порушення прав людини.

Читати інтерв'ю з президентом КУК Павлом Гродом

За словами президента КУК Павла Грода, "дуже важливо на даний момент плекати позитивні відносини з Україною. Проте, не менш важливою є потреба вести відкритий та ввічливий діалог про порушення людських прав, які відбуваються останнім часом в Україні. З цієї точки зору, офіційний візит прем'єр-міністра Гарпера до України є просто необхідний".

Під час зустрічей з прем`єр-міністром представники Конгресу українців Канади наполягали, що двосторонні відносини з Україною у сферах торгівлі та інвестицій можуть бути побудовані тільки тоді, коли сторони дотримуватимуться своїх зобов'язань щодо прав людини та демократичних свобод.

Новини на цю ж тему