МВС:13 тис.харківських бюлетенів знищать

Юлія Тимошенко демонструє бюлетені, надруковані у Харкові
Image caption БЮТ каже, що готуються фальсифікації на виборах

Речник міліції повідомив, що майже 13 тисяч виборчих бюлетенів, надрукованих на типографії у Харкові, опечатано і буде знищено.

Дмитро Андрєєв повідомив, що буде створена комісія з представників різних політичний сил і бюлетені, які типографія називає пробним накладом, будуть знищені.

За словами пана Андрєєва, який коментував протест активістів партії «Батьківщина» біля типографії Фоліо-плюс у суботу, комбінат Фоліо-флюс друкував бюлетені на умовах договору.

За словами пана Андреєва, комбінат уже надрукував 2 млн. з 4,5 млн. бюлетенів, які мають бути виготовлені до вівторка.

Раніше президент Віктор Янукович доручив міліції розібратися у ситуації і дати правову оцінку подій довкола друкування виборчих бюлетенів у Харкові.

Минулими вихідними кілька сотень активістів "Батьківщини" та депутати від БЮТ, які заблокували виїзд із місцевої друкарні, заявили, що у Харкові друкуються необраховані бюлетені. Вони, на думку опозиції, можуть бути використані для фальсифікації результатів місцевих виборів.

За словами депутатів від БЮТ Володимира Філенка та Олексія Логвіненка, надруковані у цій типографії бюлетені, вже встигли розвезсти на деякі виборчі дільниці.

"У харківському видавництві "Фоліо-плюс" виявлено 12,7 тис. неврахованих бюлетенів для голосування на місцевих виборах у Харківській області", - заявив Володимир Філенко, коментуючи підсумки дослідчої перевірки.

За його словами, у цілому на складі "Фоліо-плюс" зберігалося близько 720 тис. бюлетенів, у тому числі 12 тис. 700 бюлетенів, що були надруковані "наднакладом".

"12 тисяч бюлетенів "наднакладу" - це те, що ми знайшли тільки сьогодні. Скільки було віддруковано (бюлетенів) таким чином, куди вони відправлені, де поділися - на сьогодні це встановити фактично неможливо", - зазначив депутат.

Пан Філенко також повідомив, що ніхто з керівництва друкарні не зміг дати відповіді, скільки та яких бюлетенів надруковано й зберігається на складі видавництва.

"На питання, скільки на склад поступило бюлетенів за увесь період друку - ніхто не дав відповідь. Скільки вивезено бюлетенів, в якому напрямі, ким вивезено - жодної відповіді немає. Жодного документу, який регламентував би вступ продукції на склад, а також вивезення продукції із складу. Жодного представника територіальної комісії, які повинні здійснювати контроль, на складі немає. Жодного представника видавництва "Майдан", яке є виконавцем замовлення ТВК, - немає, - сказав депутат від БЮТ.

Факт друкування неврахованих виборчих бюлетенів депутати від БЮТ виявили в суботу 23 жовтня, викликавши оперативно-слідчу групу до типографії "Фоліо-плюс".

Пояснення типографії

Директор типографії Дмитро Білан розповів учасникам акції протесту, які блокували друкарню, що видавництво "Фоліо-плюс" уклало угоду про оренду друкарського обладнання із іншим видавництвом - "Майдан", яке, начебто, і має право друкувати виборчі бюлетені до місцевих виборів.

Проте він не надав документи, які б засвідчили, що ці видавництва мають дозвіл на друк "бланків суворої звітності," а також договорів із територіальними виборчими комісіями про друк бюлетенів.

Депутати від БЮТ звернулися із депутатським запитом до прокуратури області. А лідерка БЮТ Юлія Тимошенко звернулася до президента та Генпрокуратури із вимогою порушити карну справу за фактом друку фальшивих виборчих бюлетенів у Харкові.

Кому вигідне блокування друку

Водночас у харківській обласній організації Партії регіонів оцінюють блокування видавництва як спробу "Батьківщини" зірвати вибори на Харківщині.

"Політична сила - партія "Батьківщина," що набуває ознак маргінальності, яка й призведе до її зникнення з політичної мапи області, бажає зірвати виборчий процес. Спочатку були масові заяви представників цієї політичної сили, що входили до складу виборчих комісій, про свій вихід із їх складу, а сьогодні заяви політичних "лузерів" про начебто несанкціонований друк бюлетенів," - йдеться у заяві харківського осередку регіоналів.

На порушення нарікає не лише БЮТ

Утім, про негаразди у підготовці до місцевих виборів, що мають відбутися за тиждень, заявляють не тільки представники опозиційної "Батьківщини."

Зокрема, лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк заявив про підготовку "великого політичного переселення народу" з метою покращити результат партії влади - Партії регіонів - на місцевих виборах.

Пан Яценюк твердить, що має інформацію про підготовку так званих "виборчих каруселей," - технології фальсифікації результатів виборів завдяки багаторазовому голосуванню виборців на кількох дільницях.

"Завдяки виборчому закону зараз можна, фактично, цілі райони Донецької області завозити туди, де треба підкорегувати результат місцевих виборів. Подібні факти стали відомі у Сумській та Дніпропетровській областях," - заявив Арсеній Яценюк.

Тим часом у самому Донецьку було затримано одного із кандидатів у мери міста від партії "Єдина Україна," одним з лідерів якої є екс-голова секретератіату президента Ющенка Віктор Балога.

У "Єдиному центрі" вважають, що Андрій Амбросьонок міг би скласти гідну конкуренцію представнику Партії регіонів у Донецьку.

Водночас у обласному управлінні СБУ, яка й затримала кандидата у мери, твердять, що це не має жодного стосунку до політичної дільяності пана Амбросьонка, а стосується розслідування кримінальної справи, порушеної за фактом заволодіння чужим майном та зловживанням службовим становищем.

Новини на цю ж тему