Тарика Азіза засудили до страти

Image caption Тарик Азіз був близьким соратником Саддама Хусейна.

Верховний суд Іраку засудив до смертної кари Тарика Азіза - колишнього міністра закордонних справ і одного з найвідоміших представників режиму Саддама Хусейна.

У заяві іракських суддів сказано, що Азіз засуджений до страти за участь в утиску представників релігійних груп.

Азіз не лише очолював МЗС Іраку, але був віце-прем'єр-міністром і близьким соратником Саддама Хусейна.

У 2009 році Азіз був засуджений до семи років ув'язнення за співучасть у насильницькому переселенні курдів в 1980-ті роки. До цього він отримав 15 років в'язниці за його роль у вбивстві іракських торговців.

Азіз здався американським військам в 2003 році незабаром після падіння Багдада. На суді проти Саддама Хусейна, який також був засуджений до смертної кари і повішений у грудні 2006 року, Азіз виступав одним зі свідків захисту.

Згідно з повідомленнями, колишній іракський високопоставлений чиновник, якому зараз 74 роки, пережив інсульт і серйозно хворий.

"Обличчя іракського режиму"

Image caption Адвокати Тарика Азіза ще не вирішили, коли подаватимуть апеляцію

Тарик Азіз почав працювати з Саддамом Хусейном ще на самому початку становлення партії Баас в 1950-ті роки.

При Хусейні саме Азіз представляв режим на міжнародній арені і не поступався за частотою появи на публіці самому іракському лідеру.

Під час першої війни у Перській затоки Азіз був міністром закордонних справ Іраку і головним пропагандистом його позицій перед іноземною аудиторією. Йому допомагало те, що в молодості він вивчав англійську літературу в Багдадському інституті мистецтва, був журналістом і головним редактором "Аль-Таври" - центрального органу партії баас.

На початку 2000-их Азіз став був головним представником Багдада на переговорах з міжнародним інспекторами, що займалися пошуком зброї масового знищення.

Справжнє ім'я колишнього міністра закордонних справ Іраку - Михайло Юхана. В уряді баасистів він був найвідомішим представником іракських християн. Азіз (Юхана) - послідовник халдейської католицької церкви.

У лютому 2003 року - буквально за два місяці до свого арешту - він отримав аудієнцію Папи Римського Івана Павла II у Ватикані.

Новини на цю ж тему