Google співпрацюватиме з розслідуванням

Image caption Google просканував камерами вулиці від Лондона до Риму, але у Гамбург його не пустили.

Комісія з інформації (ICO) у Британії, яка займається захистом особистих даних, вирішила відновити розслідування операцій мережевого гіганта Google, обвинуваченого в незаконному отриманні приватної інформації інтернет-користувачів.

Британська комісія з інформації вже вивчала питання про те, наскільки конфіденційною була інформація, до якої мали доступ співробітники пошукової системи в ході проекту Google Street View, і дійшла висновку, що нічого істотного вони дізнатися не могли.

Проте вже в травні Google провів власне розслідування і з’ясував, що дані, зібрані з приватних бездротових мереж Wi-Fi, включали в себе повідомлення електронної пошти, паролі та іншу приватну інформацію користувачів.

"Ми відправимо запити, щоби зрозуміти, чи відноситься інформація, про яку заявляє Google, до даних, зібраних компанією в Британії, і після цього вирішимо, які заходи слід вжити, - йдеться в заяві ICO. - У тому числі ми розглядаємо варіант, при якому буде необхідно використовувати заходи примусового характеру ". Google визнав провину

Керівництво Google вже висловило свій жаль з приводу "помилки" і запевнило громадськість, що конфіденційна інформація була перехоплена помилково і в деталях не аналізувалася.

"Очевидно, що більша частина цих даних збереглася лише фрагментами, проте ми визнаємо, що в деяких випадках у наших базах даних виявилися цілі повідомлення і списки відвіданих сайтів, а також паролі, - пише віце-президент корпорації Алан Юстас в офіційному блозі Google. - Ми плануємо позбутися цих даних якомога швидше і просимо пробачення за те, що ця інформація взагалі опинилася в наших руках ".

"Ми пригнічені тим, що це сталося, але переконані, що внесені нами зміни в методику та процес збору інформації дозволять уникнути подібних інцидентів у майбутньому", - додав Юстас.

Керівництво найпопулярнішого пошукового сервера в світі вже висловило готовність співпрацювати зі слідчими з ICO.

Міжнародне розслідування

Британці - далеко не перші, хто поставив під сумнів легітимність дій Google.

Нещодавно увагу до проблеми привернула влада німецького міста Гамбург, чиї жителі відмовилися надавати співробітникам організації можливість для створення повної карти міста у форматі Street View.

У ході розслідування з'ясувалося, що в процесі об'їзду вулиць і районів міста автомобілі Google "випадково" ловили сигнали Wi-Fi з приватних будинків і зчитували приватні дані.

Крім того, багато жителів просто не бажали, щоб зображення їхніх будинків були опубліковані на загальнодоступному ресурсі.

Алекс Дін, який керує кампанією захисту приватності Big Brother Watch, назвав дії Google просто "скандальними".

Новини на цю ж тему