Україна - 134-та в рейтингу корупції

Україна поліпшила свій рейтинг у цьогорічному Індексі сприйняття корупції (ІСК), який укладає міжнародна організація Transparency International, але ситуація залишається поганою.

Image caption Транспаренсі презентує щорічний ІСК у Берліні

У списку країн, який укладається за принципом прозорості ведення бізнесу і роботи державних установ у сприйнятті громадян і підприємців, Україна посіла 134-ту позицію зі 178, а її ІСК склав 2,4, що краще за минулорічні 2,2, але гірше за 2,5 2008 року.

Цей показник бере за основу принцип чистоти від корупції, де 10 - найвищий бал і свідчення повної відсутності корупції, а 0 - найнижчий і ознака найбільшої корумпованості.

Дані збирають експерти Transparency International на основі опитувань про випадки зловживань державних службовців та установ, зокрема, хабарництва, привласнення державних коштів та ефективності антикорупційних ініціатив влади.

Україна - нарівні з Гондурасом і Зімбабве

Очолюють список країн, вільних від корупції, Данія, Нова Зеландія і Сінгапур, які набрали 9,3 бала і спільно посіли перше місце.

Найвищий рівень корупції - в охопленій війною Сомалі, яка на останньому, 178-му місці в списку Transparency International, а її ІСК склав 1,1. Так само погана ситуація з корупцією в інших країнах зі збройними конфліктами - Афганістані, Іраку і Бірмі.

Рейтинг Росії цього року - 154, нарівні з Гвінеєю-Біссау, Таджикистаном, Конго, Папуа Новою Гвінеєю, Лаосом і Камбоджею.

134-ту позицію разом з Україною посіли Азербайджан, Гондурас, Того, Зімбабве, Філіппіни, С'єрра-Леоне і Нігерія, які також набрали бал 2,4.

Корупція - всюдисуща?

Transparency International робить висновок, що деякі європейській країни, а також США сприймаються як більш корумповані порівняно з минулими роками внаслідок економічної кризи.

Image caption Елементи корупції присутні в більшості країн світу

США - на 22 місці, Сполучене Королівство - на 20-му, а на 21-му - Чилі, одна з найменш корумпованих країн Латинської Америки. На Близькому Сході лідерами у відсутності корупції є Катар (19) і Ізраїль (30).

У верхівці списку вільних від корупції переважають скандинавські країни, а серед колишніх радянських держав найменш корупційною сприймається Естонія, яка посіла 26 місце. Для порівняння, рейтинг Італії впав до 67-го місця. Та країна поступається африканським Руанді і Ґані.

Transparency International - неурядова міжнародна організація, яка здійснює моніторинг корпоративної і державної корупції у світі. Вона щороку публікує рейтинг корумпованих країн - так званий Індекс сприйняття корупції. Штаб-квартира організації - в Берліні, aле вона має кілька десятків представництв у різних країнах.

Новини на цю ж тему