Виявлені ''порушення'' у переддень виборів

Підготовка до виборів у Донецьку
Image caption Місцеві вибори - перше випробування для Партії регіонів після перемоги Віктора Януковича

У переддень голосування на місцевих виборах 31 жовтня Комітет виборців України та кілька опозиційних партій повідомили про низку порушень і загрозу зриву виборів у деяких містах.

Партія Юлії Тимошенко "Батьківщина" твердить, що у Львові допустили до виборів фальшиві списки партії. За повідомленнями, Львівський окружний адміністративний суд скасував постанову обласної територіальної виборчої комісії, яка зняла з реєстрації фальшиві списки партії "Батьківщина" до Львівської обласної ради. "Батьківщина" оскаржує це рішення.

У Херсоні Комітетом виборців України був виявлений проект зведеного протоколу за наслідками виборів мера міста і депутатів в міськраду.

Як повідомляє УНІАН, у документі - наперед "підраховані" результати голосів і зведена табличка "переможців" по всіх округах. Згідно з документом, у Херсоні перемогла партія влади і чинний мер.

Депутат Тернопільської обласної ради від партії "За Україну!" твердить, що представників виборчкомів від тієї партії, які вимагають перерахунку кількості бюлетенів на дільницях, виганяють із приміщень ДВК за допомогою нарядів міліції.

Представники "Фронту змін" Арсенія Яценюка заявили про факти порушень на виборах в Одесі й Одеській області. У заяві прес-служби йдеться про зайві бюлетені та подвійні запрошення на виборчі дільниці. Представники "Фронту змін" також твердили, що на Київщині можливі фальсифікації завдяки, так званої "каруселі", коли люди голосують на кількох дільницях.

Тим часом заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна заявила про "наявні перспективи" того, що вибори до Київської обласної ради можуть бути визнані недійсними через, як сказано, конфліктну ситуацію навколо списків кандидатів у депутати нібито від партії "Батьківщина".

Заступник голови ЦВК назвала неправомірними дії Київської ТВК, яка, за її словами, відмовилася взяти до відома інформацію про виключення партійців з лав "Батьківщини".

Комітет виборців України заявляє про загрозу зриву виборів, зокрема, у Черкасах через саботування роботи територіальної виборчої комісії. Серед причин КВУ називає фактичну паралізацію роботи ТВК, затримку з передачею бюлетенів на кілька дільниць і протидію деяких дільничних виборчих комісій.

Згідно із заявою керівництва Буковинської міліції, серед 320 осіб, зареєстрованих в області кандидатами у депутати різних рівнів, і які мали ще раніше проблеми із законом, 11 кандидатів мають "непогашені судимості".

Керівник буковинської міліції Микола Харабара твердить, що такі особи не мають права балотуватися у депутати: "Згідно із законом про вибори, не має права бути зареєстрованим і брати участь у виборах той кандидат, що має судимість, і на момент реєстрації ця судимість залишилася непогашеною."

Долучайтеся до Форуму Бі-Бі-Сі

У неділю виборці прийдуть до більш як 30 тисяч виборчих дільниць для участі у голосуванні – вперше після президентських перегонів на початку року, на яких мінімальну перемогу здобув Віктор Янукович. Вибори також вперше відбуваються за новим виборчим законом.

Місцеві вибори мають показати, чи вдасться найбільшій у парламенті Партії регіонів зміцнити свої позиції і взяти під контроль органи місцевої влади у західних та центральних областях країни, де за Віктора Януковича на президентських виборах голосувала меншість електорату.

Оглядачі також зауважують на підвищеному інтересі політиків до контролю за місцевими органами влади, бо ті опікуються земельними питаннями, включно з орендою і продажем.

Новини на цю ж тему