Суркіс ''не реагує'' на звинувачення Марангоса

Мішель Платіні і Григорій Суркіс
Image caption В Україні, в Польщі й в УЄФА звинувачення про підкуп заперечують

Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс, коментуючи звинувачення колишнього скарбника Федерації футболу Кіпру Спіроса Марангоса про те, що Україна і Польща, нібито, підкупили членів виконкому УЄФА, щоб отримати право на проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року, сказав, що "вже давно не реагує та такі речі".

Пан Суркіс сказав, що "з цього приводу є офіційна заява, висловлена генеральним секретарем УЄФА Джанні Інфантіно. УЄФА запропонував Спіросу Марангосу надати всі факти, які в нього є. Цього він не зробив". За словами пана Суркіса, "коли ти є складовою частиною великої гри під назвою футбол, чутки, шантаж, брудні обвинувачення були, є і будуть, незалежно від того, хто сьогодні, завтра або через п'ять років очолюватиме Федерацію футболу будь-якої національної асоціації, хто буде президентом ФІФА або УЄФА. Сама гра породжує бажання окремих людей намагатися на цьому грати". Напередодні колишній посадовець Федерації футболу Кіпру Спірос Марангос сказав, що скористається судовим позовом проти нього з боку УЄФА, аби довести свої звинувачення.

Image caption Спірос Марангос хоче суду на Кіпрі

Він звинувачує чотирьох посадовців УЄФА у тому, що вони, буцімто, взяли 2007 року майже 14 млн. доларів хабарів, аби продати права на проведення чемпіонату.

Він твердить, що має трьох свідків з Кіпру і "документи, які доводять скандал".

УЄФА твердить, що подала до суду проти пана Марангоса, тому що той не подав до крайнього терміну у середу доказів своїх звинувачень.

Але пан Марангос твердить, що подасть докази лише в суді на Кіпрі, тому що не довіряє УЄФА.

Він сказав, що відмовиться давати свідчення перед судом за кордоном і наполягає, що суд має відбутися на Кіпрі.

Посадовці у Польщі й Україні заперечили заяви пана Марангоса, їх також відкинули посадовці на Кіпрі та в Італії, яка була суперницею України й Польщі.

Розслідування в Румунії

Тим часом у Румунії урядовий підрозділ боротьби з корупцією почав розслідування за звинуваченнями колишнього представника футбольної федерації Кіпру Спіроса Марангоса в тому, що Україна і Польща вибороли право приймати Чемпіонат Європи 2012 шляхом підкупу чотирьох членів виконкому УЄФА. Читати подробиці

У заяві з Бухареста не сказано, проти кого ведеться розслідування, але єдиний представник Румунії у виконавчому комітеті УЄФА - голова Федерації футболу тієї країни Мірча Санду.

Новини на цю ж тему