Кернеса оголошено мером Харкова

Міська виборча комісія Харкова назвала кандидата від Партії регіонів Геннадія Кернеса переможцем на виборах міського голови півторамільйонного міста.

Image caption Перемога Геннадія Кернеса (крайній праворуч) стала можливою завдяки підтримці великих грошей, центральної і місцевої влади

За даними міськвиборчкому, його перевага над кандидатом від ВО "Батьківщина" Арсеном Аваковим, виконувачем обов'язків міського голови, - 0,63% голосів. Це 2738 голосів харків’ян.

За пана Кернеса, секретаря Харківської міськради, проголосували 30,09% харків'ян, за Арсена Авакова - 29,46%. Третє місце – у представниці КПУ Алли Александровської - 18,38%. Представники інших політичних сил не перевищили планки в чотири відсотки.

Підрахунок усіх голосів забрав у дільничних, районних і міської виборчих комісій чотири дні.

У четвер виборчі комісії розглядають скарги від учасників виборів. До завершення цього розгляду остаточні результати не публікують.

Опозиція оскаржує вибори

Представники Арсена Авакова подали заяву до міської виборчої комісії з проханням перерахувати голоси на кількох десятках виборчих дільниць.

Image caption Пан Кернес виграв вибори, але налаштував проти себе значну частину харків'ян

Сам пан Аваков заявив, що має намір через окружний адміністративний суд домогтися, щоб Харківський міськвиборчком не оголошував офіційні результати виборів мера Харкова і щоб підрахунок голосів був припинений.

Кандидат від ВО "Батьківщина" наполягає на своїй перемозі:

"Мій штаб зафіксував велику кількість порушень. Процедура підрахунку не витримує ніякої критики і, по суті, фальсифікує вибір харків'ян. Протоколи розходяться з тими результатами, які оприлюднив Михайло Добкін. За нашими розрахунками, ми без сумніву виграли ці вибори, і за нашими розрахунками величина цієї перемоги була близько 4-5%".

Труднощі підрахунку

Вперше сумніви щодо точності підрахунків пролунали після того, як у день виборів 31 жовтня не збіглися результати двох екзит-полів.

Один із них провела компанія GFK Ukraine на замовлення політичної сили "Єдиний центр". Другий – відбувся на замовлення Партії регіонів, його проводили соціологічна група "Взаємодія" і New Image Marketing Group.

Перший екзит-пол показав перемогу Арсена Авакова. Він нібито набрав 34,7% голосів, а пан Кернес - 30,9% голосів. Результати другого свідчили про перемогу представника Партії регіонів.

Після оприлюднення результатів опитування GFK Ukraine голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін заявив, що йому, начебто, було заздалегідь відомо про навмисне викривлення результатів цього екзит-полу.

GfK Ukraine розцінила заяву пана Добкіна як таку, що підриває її ділову репутацію, і подає на нього в суд.

Щоби зменшити недовіру до результатів виборів, у середу в прямому ефірі Харківського обласного телебачення проводився паралельний публічний підрахунок голосів.

Згідно з даними цього підрахунку, у виборах також переміг пан Кернес. Однак цифри цього підрахунку відрізняються від даних, опублікованих сьогодні виборчкомом, оскільки дають пану Кернесу перевагу у понад 2% голосів.

Новини на цю ж тему